Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek bez uprawnień a odszkodowanie za pobyt w szpitalu


michal13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje pytanie dotyczy sprawy odszkodowania za pobyt w szpitalu po wypadku motocyklowym, gdzie ja byłem kierowcą, poszkodowanym i nie posiadam prawa jazdy kat.A

 

Wypadek miałem na motocyklu crossowym, praktycznie jeżdżę tylko po torach pech chciał, że po remoncie chciałem sprawdzić efekt napraw i wyjechałem na drogę ( między polną).Tam też doszło do wypadku. Zadzwoniłem po pogotowie, przejechała policja dostałem mandat za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym przy czym drogą tą jak przejedzie myśliwy raz na tydzień to "święto" . Co do mandatów nie mam zastrzeżeń należało się, tylko co z odszkodowaniem za pobyt w szpitalu w takim przypadku czy zostanie wypłacone?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cienko to widzę... Motocykl na pewno nie posiadał ubezpieczenia, a jeżeli posiadasz inne ubezpieczenie dobrowolne NNW, to najprawdopodobniej będzie wyłąćzona odpowiedzialność za takie zdarzenia, tzn. w czasie jazdy pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Przeważnie odpowiedzialność w zakresie standardowym jest również wyłączona za zdarzenia, które miały miejsce w czasie uprawiania sportów motorowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

motocykl co prawda posiada ubezpieczenie OC i NNW też mam wykupione, tylko tak jak zauważyłeś te wyłączenia:( Jeżeli tak samo jest z ubezpieczeniem grupowym to nieciekawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...