Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

czy mam prawo ubiegac sie o odszkodowanie|?


czejs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest wg. mnie dość skomplikowana a wygląda to tak: naprawiałem z kolegą mój samochód ja siedziałem przed samochodem kolega przez przypadek uruchomił silnik,samochód ruszyl i przygniótł mnie do słupa który był tuż za mną. Mam zlamane żebra nie mam śledziony. Czy moge ubiegać sie o jakieś odszkodowanie gdziekolwiek??Dodam iż nie pracuje nigdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos to nie mogę sobie wyobrazic !!!-jak mógl przez przypadek uruchomić samochód!?jeżeli nie masz ubezpieczenia na zycie to lipa z tego no chyba,że pujdziesz do sądu i wytoczysz sprawę koledze on powinien ci wrócić za leczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego lipa? Zgłaszasz szkodę ze swojego OC - szkody na osobie wyrządzone przez kierowcę właścicielowi pojazdu nie są wyłączone z odpowiedzialności. Mam tylko jedną wątpliwość - czy zdarzenie zostanie przez TU zakwalifikowane jako związane z ruchem pojazdu. Oczywiście ruch fizyczny był, ale ruch pojazdu w pojęciu prawnym nie jest tożsamy z ruchem fizycznym. No ale przecież kolega mógł chcieć wyjechać tyłem z miejsca naprawy tylko biegi mu się pomyliły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa troche mniej tragicznie wyglądała, ja grzebałem sie przy zderzaku powiedziałem mu żeby zapalił zapłon , niestety za daleko mu sie kluczyk przekręcił i auto zaczeło ruszać(jakoże stało na biegu odrazu zaczeło jechać do przodu). Z tym że OC pojazdu który mnie rzekomo potrącił jest na mnie, skoro tak czy są jakies szanse na odszkodowanie z polisy oc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja nie chcem go wciagac w odszkodowania, rozmawialem z pewnym panem z firmy ktora zajela by sie moja sprawa ze sprawca nie bedzie wyplacal mi odszkodowania a firma w ktorej mam wykupione oc czy to prawda?? warto oddac te sprawe do takiej firmy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...