Jump to content
Forum Odszkodowania

Ponowionu uraz, a odszkodowanie.


Wojcieszko
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam do Was znających się na rzeczy takie pytanie.

W styczniu 2010r. przeszedłem operację rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego przedniego (ACL) w kolanie. Polega to na pobraniu kawałka mięśnia i wszczepieniu go za pomocą śrub w kolanie. Minęło 7 miesięcy, od lekarza dostałem zgodę na ponowną grę w piłkę i normalną aktywność sportową (leczenie zostało zakończone), więc udałem się po odszkodowanie do PZU. Przyznano mi 10% i sprawa się zakończyła... Niestety w marcu tego roku, zerwałem wstawiony przeszczep w kolano i noga znów ma niestabilność. Za 2 miesiące czeka mnie operacja usunięci śrub, a następnie za kolejne 2-3 miesiące ponowna rekonstrukcja więzadła (czyli znów pobranie mięśnia i wstawienie w kolano).

 

Moje pytanie brzmi czy po tym urazie znów mogę się w PZU ubiegać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu? Nie mam pojęcia jak to wygląda. Przypuszczam, że gdyby to było zwykłe złamanie np. nogi w tym samym miejscu to dostałbym ponowne odszkodowanie, ale czy w taki przypadku jak mój również mogę się o nie ubiegać?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc...

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej możesz się ubiegać o odszkodowanie, ale będziesz musiał udowodnić, iż jest to inny/kolejny uraz tego samego miejsca. Z doświadczenia powiem, że ubezpieczyciel na początku zapewne odmówi wypłaty odszkodowania, podając, że już płacił to ten uraz...

 

Pozdrawiam,

Michał Pietrykowski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...