Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek - kilka pytań


s3booo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem przedstawicielem handlowym i uległem wypadkowi gdy byłem w pracy. Do wypadku doszło na trójpasmowej drodze. Jechałem środkowym pasem, po mojej lewej stronie jechał samochód ciężarowy(jego przednia oś była na wysokośći mojej tylnej osi pojazdu). Samochód ciężarowy zmieniając pas ruchu uderzył w mój samochód w wyniku czego , dachowałem przez dwa pasy ruchu zatrzymując się dopiero na pasie zieleni. Wezwano policję i pogotowie. Zabrano mnie do szpitala, zrobiono badania jednak nie wykryto żadnych złamań, więc zostałem zwolniony do domu.Obrażenia" stłuczenie głowy, skręcenie kręgosłupa szyjnego, stłuczenie kręgosłupa lędźwiowego oraz miednicy. Zalecono mi chodzić przez 2 tygodnie w kołnierzu ortopedycznym oraz zakaz dzwigania przez taki sam okres. Przy wypisie ze szpitala powiedziano mi, że muszę udać się do lekarza rodzinnego po zwolnienie (jak sie okazało niechciało im się w szpitalu wypisywać mimo, że mają obowiązek). Od lekarza rodzinnego dostałem zwolnienie 2 tyg oraz skierowanie do ortopedy. Po kilku dniach dostałem się w końcu do ortopedy. Ortopeda skierował mnie na krioterapie miejscową, otrzymałem również kolejne 3 tyg zwolnienia (kończy mi się 28.09). Obecnie uczęszczam na krioterapię odcinka szyjnego, nadal noszę kołnierz (w sumie to już prawie 4 tygodnie),a wczoraj dowiedziałem się, że po krio zostanę skierowany na rehabilitację, lekarz powiedział mi, że prawdopodobnie dostanę kolejne zowlnienie, ale to ustali w następnym tygodniu. Sprawę samochodu pomijam, gdyż jest to samochód służbowy i tym zajmuję się firma. Na dzień dzisiejszy posiadam następującą dokumentację: wypis ze szpitala, zdjęcia RTG i opis, policyjny protokół z wypadku sywierdzający, że jestem poszkodowanym a sprawca wypadku został ukarany mandatem karnym, dane sprawcy (dane personalne, nr polisy etc.), w chwili wypadku byłem trzeźwy i miałem zapięte pasy, rachunki za leki, kołnierz, leczenie etc. W związku z tym mam kilka pytań:

- mam wykupioną polise zbiorową z zakładu pracy w PZU- czy jeśli wystąpię o odszkodowanie z OC sprawcy, mogę również wystąpić o odszkodowanie z NNW z mojej polisy?

- jak obliczyć koszty przejadu na rehabitację ? (mój kuzyn codziennie wozi mnie na krio, czy drogę jaką on przejeżdza od siebie do mnie - de facto jedzie specjalnie do mnie - też mam uwzględnić, czy tylko drogę odemnie do lekarza i z powrotem ?

- przeglądałem wiele wątków na forum i praktycznie we wszytskich przewijała się sprawa odwołania , jakiego rzędu odszkodowanie (nie chodzi o dokładną kwotę, tylko tak z grubsza) mogę się spodziewać lub o jaką walczyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie informację

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dojazdow musisz opisać-datą ,skąd do kąt i ile kilometrów-faktora za paliwo na ciebie wystawiona trzeba dolączyć ksero prawo jazdy,dowodu rejestracyjnego,dowodu osobistego osoby która cię wozi.Musi być wszystko wyszczegulnione nawet na ile kilometrów ile ten samochód pali....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...