Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Niska wycena auta w szkodzie kradzieżowej AC


paypal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - mam problem z Hestią.

 

 

 

Pdczas likwidacji szkody gdy agent przyjechał po dokumenty dokładnie go o wszystko wypytywałem, wyliczył mi wartośc w Info Expercie itd itd.

 

 

 

Dzis dostałem wycene na email

 

 

 

Wycena podstawowa jak najbardziej sie zgadza, doposazenie takze dodane, ale :

 

 

 

1. Odjęto mi kwote 6 tys zł za przebieg podajac iz srednia dla tego rocznika to 140 tys - ja mam 200tys. Gdy rozmawiałem na ten temat z agentem powiedział ze ta korekta to kilka stówek a tu 6 tys zł ??

 

 

 

2. Odjęto 1,3 tys zł za rejestrację w pierwszej polowie danego rocznika. Pan na infolini powiadomił mnie ze wszyscy tak liczą i pojazdy zarejestrowane w pierwszym polroczu sa obciazane tą kwota celem wyrównania.

 

 

 

3. Odjęto 2,4 tys zł za import własny auta z zagranicy (

 

 

 

Efekt jest taki ze jestem 9 tys zł w plecy.

 

 

 

Idzie coś z tym zrobić ??

 

 

 

Help..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki to samochód, jaka wartość i jaką procentową wysokość korekt zastosowano.

Ad.1 korekta za przebieg jest "zadawana" przez program do ustalania wartości pojazdów i tak naprawdę ciężko coś tutaj zwojować, chociać korekta ok 6000zł za przekroczenie normy o 43% wygląda na dużą

Ad.2 sposób wyznaczania jw. - wartości uśrednione podawane są na 31 maja danego roku

Ad.3 przeczytaj poniższy wątek

http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=4474

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartośc bazowa pojazdu - 44.700, Audi a4, nie podano mi wartosci procentowych tylko kwoty. Przy zawieraniu umowy zaznaczałem iz auto jest z prywatnego importu. Nie bardzo tylko rozmumiem co to zmienia bo IMHO auto było w 2 razy lepszym stanie niz wytłuczone polskie wraki z tego samego rocznika. Dodatkowo auto seriwsowene w ASO - przebieg do udowodnienia w bazie ogolnoeuropejskiej Audi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

paypal wrote:

Wartośc bazowa pojazdu - 44.700, Audi a4, nie podano mi wartosci procentowych tylko kwoty. Przy zawieraniu umowy zaznaczałem iz auto jest z prywatnego importu. Nie bardzo tylko rozmumiem co to zmienia bo IMHO auto było w 2 razy lepszym stanie niz wytłuczone polskie wraki z tego samego rocznika. Dodatkowo auto seriwsowene w ASO - przebieg do udowodnienia w bazie ogolnoeuropejskiej Audi.

Witam, pracuję w Ergo Hestii i chętnie pomogę w sprawie, którą tutaj przywołujesz. Jeśli dobrze rozumiem, dokumentacja związana z serwisowaniem auta w ASO, czy jego eksploatacją za granicą, nie została przekazana do Towarzystwa. Są to elementy mające wpływ na wartość auta. Dlatego proponuję złożyć odwołanie od decyzji, dotyczącej wyceny szkody. Najlepiej napisz proszę na adres email obsługujący skargi (brak możliwości zamieszczenia w treści tego posta adresu e-mail, w związku z tym zapraszam na naszą stronę internetową), podając nr polisy ubezpieczeniowej i nr szkody, a także imię i nazwisko oraz swój adres. W tytule emaila podaj "FORUM". Jestem przekonana, że szybko wyjaśnimy wszystkie wątpliwości. Pozdrawiam, Justyna Szymańska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...