Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek komunikacyjny w Niemczech


admin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
blisko poltora roku temu mialem wypadek podczas pracy.. moj kolega mial wypadek tirem moj pracodawca wyslal mnie na miejsce uw wypadku dotarlem po 5 godzinach.. poniewaz bylem kolo bydgoszczy a to stalo sie w niemczech tuz za granica .. gdy dotarlem na miejsce trwaly jeszcze prace porzadkowe bo kolegi auto przewrocilo sie na bok blkoujac cala szose bylo to na tzw "landowce" ok godz 1.00 w nocy firma niemiecka zaczela przeladunek towaru wozkiem widlowym ktory wiozl kolega na moje auto(firmowe) ja zapinalem z moim szefem pasy -mocujace ladunek.. gdy podeszlem aby zapiac "klonice" (wozek odjechal od auta) niemogac zapiac szew podszedl aby mi pomoc w tym monencie poczolem ostry bol w nodze -upadlem po kilku sekundach znow!!! okazalo sie ze gdy kierowca wozka odjechal cofajac do tylu z calym impetem nawrocil przejezdzajac przez moja noge po czym pewnie mnie nie widzac ze leze przejechal mnie jeszcze raz !!! po czym moj szew wyciagnal go z tego wozka widzac co sie stalo i ze ten czlowiek nie reaguje co sie ze mna dzieje.. przyjechala niemiecka policja wezwala karetke ktora mnie zawiozla na granice tam czekala juz polska karetka po przeswietleniu stwierdzono ze mam liczne otarcia i krwiak na lydce wiekkosci pilki do tenisa praktycznie cala lydka byla fioletowa .. po przewiezieniu do domu pojechalem do prywatnej lecznicy tam stwierdzono liczne zlamania i zmiazdzenie dwoch palcy od stopy!!! do dnia dzisiejszego nie otrzymalem zadnego odszkodowania!!! czy moge sie domagac odszkodowania od szpitala za niedopatrzenie ze noga jest tak polamana? w lutym koncza mi sie wszelkie swiadczenia co teraz ? od niemcow tez nic nie dostalem choc szef mowi ze oni sa poinformowani ze bede sie domagac odszkodowania ! jak sprawdzic czy to prawda nie znam ani nazwiska sprawcy a ni nazwy firmy w ktorej ten czlowiek pracowal.. jezeli to mozliwe prosze o jakas rade z gory dziekuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witaj. Sprawa już pewnie od tego czasu zamknięta ale kilka słów na temat

Sprawą powinien zająć się adwokat polsko i niemiecko języczny. Każda firma ma ubezpieczenie OC i należy się wtedy odszkodowanie z polisy OC firmy. Wypadek miał miejsce w pracy więc powinno być spisany protokoł z wypadku. Sam nie jesteś w stanie uzyskać odpowiednich dokumentów, ale adwokat po otrzymaniu odpowiednich dokumentów takich jak w/w protokoł, obdukcję lekarską ze szpitala, z kliniki, występuje do TU gdzie ubezpieczona jest firma o stosowne odszkodowanie. Co do odszkodowania od szpitala to sprawa jest może mniej skomplikowana ale szpitalowi musisz udowodnić błąd lekarski. To raczej już w sądzie i wtedy domagać się odszkodowania. To tak w telegraficznym skrócie.

Pozdrawiam

Jarosław Kołodziej

Stowarzyszenie Międzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...