Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

MidasLex Kancelaria Prawna z Łodzi.


zmanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

szkoda wrote:

Dobrze, że doszliśmy do porozumiania w kolejnym temacie. Trzeba było napisać wprost, że brak argumentów z Pani strony do dalszego dyskursu, gdyż moja wypowiedź jest wręcz doskonała, a nie pisać, ze "ciężki przypadek". Wobec tego nie sposób ją podważać i z nią polemizować. Natomiast fakt, że mam "głowę na karku" to jedynie dobrze o mnie świadczy. Społeczeństwo np. narzeka na brak sędziów, którzy potrafią pisać rzetelne uzasadnienia do wyroków. Wobec tego wyroki są zbyt często uchylane i sprawa jest przekazywana do ponownego rozpoznania i to nawet kilka razy. Wynika to z nieznajomości prawa tj. m.in. naruszenia prawa procesowego, które mogło mieć istotny wpływ na treść orzeczenia. Natomiast koszty na tak długaśne procesy idą z podatków wszystkich podatników.

Quinta essentia, to nie eter , to szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda wrote:
Ninka2010 wrote:
szkoda wrote:
Co ważne w ramach zawartej umowy spółka odszkodowawcza .
Witam, co to jest spółka odszkodowawcza, bo szukałam takiego zwrotu w necie i nic nie udało mi się znaleźć, czy to jest jakiś uprawniony podmiot w zakresie odszkodowań?
Po prostu nie ma takiej definicji w języku stricte prawnym (ustawowym), a jedynie można ich używać w języku prawniczym czy dla ułatwienia- dla pominięcia zbędnych prawniczych wywodów- w języku poniekąd potocznym. Co prawda jest mowa w k.c. o spółce prawa cywilnego oraz w k.s.h. spółkach prawa handlowego, osobowych i kapitałowych. Jednak dla uproszczenia społeczeństwo dla uproszczenia posługuje się terminem czy to firma odszkodowawcza czy to spółka odszkodowawcza lub kancelaria odszkodowawcza. Osobiście nie lubię używać słowa "firma", gdyż podmioty trudniących się likwidacją szkód osobowych i rzeczowych to spółki prawa handlowego w rozumieniu k.s.h. osobowe (spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa i spółka komandytowo-akcyjna) i kapitałowa (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i spółka akcyjna) czy też spółki prawa cywilnego oraz jednoosobowe działalności gospodarcze, które również nie lubię nazywać firmami tylko jednoosobowym przedsiębiorstwem. Wobec tego zgodnie z k.s.h. firma to tylko nazwa. Natomiast spółka prowadzi swe przedsiębiorstwo pod własną firmą (nazwą). Firma to tylko nazwa spółki czy też jednoosobowej działalności gospodarczej, a przedsiębiorstwo to już nazwa wraz z majątkiem, zyskiem spółki prawa handlowego czy też spółki prawa cywilnego czy też jednoosobowej działalności gospodarczej. Oczywiście aby objąć wszelkie podmioty należałoby użyć zwrotu np. "Podmioty trudniące się likwidacją szkód osobowych i rzeczowych".
Co do poprzedniego pytania co do zapisów umowy to moje zdanie jest takie, że bezpieczniej jest jeśli w umowie jest zapis, iż zleceniobiorca (podmiot trudniący się likwidacją szkód) może zawrzeć w imieniu zleceniodawcy (poszkodowanego) ugodę ale po uzyskaniu uprzedniej pisemnej zgody, akceptacji zleceniodawcy (poszkodowanego). Wyłącza to możliwość, ryzyko zawarcia ugody przez podmiot trudniący się likwidacją szkód w przypadku niedoszacowania szkody bez wiedzy poszkodowanego. Jak wiadomo ugodą zamyka się drogę do wszelkich ewentualnych dalszych roszczeń.
A już się bałam, że są jakieś spółki czy coś w tym stylu, które mają specjalne uprawnienia w zakresie likwidacji szkód i że źle wybrałam pełnomocnika :) uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ninka2010 wrote:

A już się bałam, że są jakieś spółki czy coś w tym stylu, które mają specjalne uprawnienia w zakresie likwidacji szkód i że źle wybrałam pełnomocnika :) uff

Wiekszość podmiotów na rynku do właśnie spółki prawa handlowego czy też spółki prawa cywilnego. Tak samo jest z kancelariami odszkodowawczymi- też mają formą osobową spółek prawa handlowego. Jednak spółki odszkodowawcze zajmują się tylko likwidacją szkód osobowych i rzeczowych, mają bardzo duży przerób miesięczny spraw i dlatego mają największe doświadczenie w likwidacji szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szkoda wrote:

Ninka2010 wrote:

A już się bałam, że są jakieś spółki czy coś w tym stylu, które mają specjalne uprawnienia w zakresie likwidacji szkód i że źle wybrałam pełnomocnika :) uff

Wiekszość podmiotów na rynku do właśnie spółki prawa handlowego czy też spółki prawa cywilnego. Tak samo jest z kancelariami odszkodowawczymi- też mają formą osobową spółek prawa handlowego. Jednak spółki odszkodowawcze zajmują się tylko likwidacją szkód osobowych i rzeczowych, mają bardzo duży przerób miesięczny spraw i dlatego mają największe doświadczenie w likwidacji szkód.

Ok. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...