Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy ,operacje(w tym jedna nieudana),odszkodowanie...?


dzieciaczki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

szukam pomocy w nastepujacej sprawie:

mialam wypadek w pracy,uznano go jako wypadek-pilka uderzyla mnie w kciuk tak,ze w wyniku leczenia, odcieto mi nerw obwodowy,bym nie czula bólu - tak mocno bolało, ze zdecydowalam sie by w przyszlosci nie czuc palca, ale by przestalo wreszcie bolec...Jednak ból nadal mi bardzo doskwieral...(chyba odcieto nie ten nerw, co trzeba).Lekarz prowadzacy umył rece,nie wiedzial co ze mna począć...Zmienilam lekarza,ktory od razu na pierwszej wizycie wyslal mnie na rezonans w trybie szybkim.W badaniu wyszlo,ze mam tam narośl wielkości 6x4mm.Zoperowano mnie .W badaniu histopatologicznym wyszło,że był to nerwiak pourazowy,czyli powstaly na skutek tego uderzenia, ktore mialo miejsce w pracy...

Za parę dni kończe leczenie.Bede skladac dokumenty o odszkodowanie do ZUS. Znajoma lekarka powiedziala mi, zebym nie dała sie "oszukać" , będąc na komisji , bo ona uważa,ze mam trwały uszczerbek na zdrowiu nie czując w pełni tego palca, a ręka jest moim narzedziem pracy(ucze wychowania fizycznego),przeszłam w trakcie tego leczenia 2 operacje, palec jest nie w pełni sprawny,nie mam pelnej jego ruchomości i jak mowilam nie mam w1/4 czucia ,tak tez mam prawo domagać sie "dużego" -jak to ona powiedziala odszkodowania...

Jednak ja sie nie orientuje ile procent mogliby mi za to przyznać?

Dodam,ze na zwolnieniu jestem juz od 4i pol miesiaca. Wczesniej mialam na ten palec 4 juz operacje bo tworzyly sie te nerwiaki,wiec trzeba bylo je wycinać,ale nigdy wczesniej nie bolał mnie ten kciuk tak bardzo, jak po tym silnym uderzeniu w pracy-dowodem na to bylo podjecie decyzji o przecieciu tego nerwu...,ktory w rzeczy samej nic nie dał...

 

Kolejne moje pytanie:czy to,ze nie mam czucia w tym kciuku, mozna zaliczyc do trwalego uszczerbku na zdrowiu?Jesli tak, to kto ma mi to stwierdzic?Czy mam miec na to jakies dokumenty?

Czy trwanie w ciaglym bolu przez 3 miesiace tez "nadaje" sie do odszkodowania?-bo od dnia wypadku do operacji minęło ponad 3 miesiace...

Prosze o jakiekolwiek sugestie i wyjasnienie. Dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo istotne jest co masz napisane w protokole z wypadku . od tego zależy czy masz szanse na otrzymanie odszkodowania czy nie . Jeżeli możesz prześlij mi na maila skan notatki lub informację co jest tam wpisane , wtedy będę wstanie powiedzieć coś więcej.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUS wypłaca jednorazowe odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub długotrwały rozstrój zdrowia (powyżej 6 m-cy). Wydaje się, że uraz opisany przez Panią podpada pod trwały uszczerbek na zdrowiu. Ustaleniem tego zajmie się lekarz orzecznik ZUS, od orzeczeń ma Pani prawo się odwoływać ze skierowaniem sprawy do sądu włącznie.

 

Poprzednie zabiegi operacyjne na palec mogą mieć wpływ na wielkość trwałego uszczerbku na zdrowiu (ZUS może badań nałożenie się następstw wypadku na wcześniej istniejące zmiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Aneta76 wrote:
Witam
Bardzo istotne jest co masz napisane w protokole z wypadku . od tego zależy czy masz szanse na otrzymanie odszkodowania czy nie . Jeżeli możesz prześlij mi na maila skan notatki lub informację co jest tam wpisane , wtedy będę wstanie powiedzieć coś więcej.Pozdrawiam
witam, prosze podac maila, napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzieciaczki wrote:

witam, prosze podac maila, napisze

Na forum obowiązuje zakaz reklamy, w szczególności do osób które udzielają odpowiedzi. Zgodnie z ust. 9 w zw. ust. 14 lit. f regulaminu forum Odszkodowania i Wypadki Odzyskaj.info nie jest dopuszczalne nakłaniane przez użytkownika- w jakikolwiek nawet pośredni sposób poprzez publikację maila- do skorzystania z usług jakiegokolwiek podmiotu gospodarczego, bez uzyskania uprzedniej zgody administracji. Złamanie tej zasady skutkuje zablokowaniem lub nawet usunięciem konta użytkownika bez ostrzeżenia i powiadomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...