Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z OC sprawcy ubezpieczonego w PZU - zaniżony kosztorys


house
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Otrzymałem dzisiaj kosztorys związany ze stłuczką. Zastanawia mnie jedna kwestia. Zarówno lewy jak i prawy błotnik jest lekko wgięty i zostało to potraktowane jako "odnowa lakieru". Z łącznym kosztem 375 zł (z VAT), gdzie obok opisany został również zderzak jako cały element do malowania za 500 zł (z VAT). Czegoś tu nie rozumiem, co to znaczy "odnowa lakieru", przecież zarówno lewy, jak i prawy błotnik będę musiał pomalować od nowa. W tym miejscu wydaje mi się, iż kwota ta jest zaniżona. Proszę o podpowiedź, w jaki sposób mógłbym to wyjaśnić? Czy w takim przypadku muszę zwołać drugiego rzeczoznawcę?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacja została przyznana prawidlowo. Odnowa lakieru jest to lakierowanie elementu po naprawie blacharskiej. W innych sytuacjach możesz spotkać się z określeniami "lakierowanie wierzchnie" lub "lakierowanie nowego elementu" - wynika to z terminologii używanej w programach kalkulacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra rozumiem. Ale elementy podlegające "odnowie lakierowej" to:

 

- lewy błotnik,

- prawy błotnik,

- blacha tyłu.

 

Czy za te elementy koszt "odnowy lakierowej" wynosi 375 zł? Bo moim zdaniem to trochę za mało. To są dwa elementy + blacha.

 

Koszt malowania jednego elementu to przecież koszt 350 zł w przeciętnym zakładzie mechanicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...