Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja drogowa, motor;samochód proszę o podpowiedź


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 dni temu doszło do kolizji drogowej, opiszę jak doszło do zdarzenia

pojazd A (ja) - motor

pojazd B - samochód

dojeżdżając do skrzyżowania na drodze podporządkowanej zatrzymałem się aby ustąpić pierwszeństwa pojazdom, które znajdowały się na drodze z pierwszeństwem. Spojrzałem w prawą stronę było pusto, pojazd B nadjeżdżający z lewej strony włączył kierunkowskaz w prawo i zaczął zwalniać ewidentnie pokazując, że szykuje się do skrętu, spojrzałem ponownie w prawo nic nie nadjeżdżało, wyjeżdżam, a pojazd B uderzył we mnie w bok.

Kierowca tłumaczył się, że się rozmyślił, dlatego nie skręcił i mnie po prostu nie zauważył, nie jechał szybko, bo wyhamował żeby skręcić.

stąd moje pytanie, po czyjej stronie jest wina, moja dlatego, że nie zastosowałem się do zasady ograniczonego zaufania? Czy kierowcy samochodu, bo nie wykonał manewru, który sygnalizował? kierowca samochodu bierze winę na siebie, tak powiedział.

proszę o podpowiedź, z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, włączenie kierunkowskazu nie jest rozpoczęciem manewru skrętu a sygnalizowaniem zamiaru wykonania, moim zdaniem odpowiedzialnym za zdarzenie jesteś Ty ale cierpliwie czekaj na wyjaśnienie z policji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc, nie mam szans na odszkodowanie jeżeli chodzi o ten przypadek? :)

w orzeczeniu spisaliśmy mnie jako poszkodowanego,

policji nie było na miejscu wypadku.

Euco.Marcin, szkody po mojej stronie to połamana połowa owiewek w wyniku upadku (samochód tylko grill lekko podgięty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rzeczoznawca nie będzie sprawdzał tego w jakich okolicznościach doszło do wypadku i sam podejmie decyzję co do tego kto jest sprawcą, a kto poszkodowanym?

czy jest to tak, że jeżeli w orzeczeniu wyraźnie spisaliśmy, że kierowca samochodu podaje się za sprawcę to już jest wystarczające? a co z przedstawieniem graficznym kolizji drogowej przy wizycie u ubezpieczyciela przy zgłaszaniu szkody?

przepraszam za takie wyczerpujące pytania, ale 1. raz mam do czynienia z taką sytuacją i stąd taka ilość pytań...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze TU będzie ustalać kto jest odpowiedzialny za zdarzenie. Samo napisanie w oświadczeniu kto jest poszkodowany a kto jest winny nie przesądza o przyjęciu odpowiedzialnosci przez TU.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooooo właśnie o to mi chodzi, bo zgłoszę się ze szkodą, a w odpowiedzi dostanę dajmy na to słowa:

"Proszę pana na skrzyżowaniu takiej i takiej ulicy włączał się pan do ruchu z ulicy podporządkowanej i to nie pan jest poszkodowanym tylko kierowca samochodu, który jechał ulicą z pierwszeństwem, nie ma tutaj mowy o żadnym odszkodowaniu na pana korzyść"

o taką sytuację mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Miszki oświadczenie nie będzie dla ubezpieczyciela dokumentem rozstrzygającym. TU może przeprowadzić swoje postępowania i jak dla mnie to kierujący motocyklem jest winnym albo co najmniej współwinnym kolizji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...