Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

do jakego czasu mogę ubiegać sie o odszkodowanie


marta0017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! 4 lata temu zostałam potrącona, sprawca został ukarany, przyznano mi odszkodowanie. Od jakiegoś czasu zaczoł mnie boleć kręgosłup- każdy lekarz potwierdza że przyczyną problemów z kręgosłupem jest ten wypadek. Czy mam jakieś prawa związku z tym, żeby sie ubiegać o odszkodowanie na koszty leczenia, które mnie czekają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli sprawca został ukarany wyrokiem w sprawie karnej czyli był sądzony z art.177kk , to sprawa jest jeszcze aktualna w świetle prawa i możesz starać się o odszkodowanie z oc sprawcy wypadku jeszcze przez ok 16 lat (okres przedawnienia 20- letni), jeśli sprawca dostał tylko mandat to okres przedawnienia 3 -letni , ale okres ten się liczy od daty otrzymania decyzji o wypłacie odszkodowania. postawą jest dokument medyczny potwierdzający , ze owe dolegliwości są następstwem urazu doznanego w wypadku z przed 4 lat.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej sprawi zapadł wyrok- 1 rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na 3 lata, od sprawcy nie miałam żadnego odszkodowania tylko z oc. dlatego pytam czy mam jeszcze jakieś prawa do ubiegania się od niego odszkodowania- bo z tego co kiedyś słyszałam to moge wystąpić do sądu z powództwa cywilnego,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to czas biegu przedawnienia nie biegnie od dnia otrzymania decyzji o odszkodowaniu ale od dnia zaistnienia szkody bądź od dnia powzięcia informacji o powstaniu szkody, czyli w przypadku marty0017 od dnia orzeczenia, ze komplikacje zdrowotne są wynikiem wypadku sprzed 4 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marta0017 wrote:

w tej sprawi zapadł wyrok- 1 rok pozbawienia wolności z zawieszeniem na 3 lata, od sprawcy nie miałam żadnego odszkodowania tylko z oc. dlatego pytam czy mam jeszcze jakieś prawa do ubiegania się od niego odszkodowania- bo z tego co kiedyś słyszałam to moge wystąpić do sądu z powództwa cywilnego,

Ja bym ponownie wystąpiła o odszkodowanie z jego polisy oc - ztej samej co wcześniej. Szkoda się powiększyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nenessa wrote:

Jeśli dobrze pamiętam to czas biegu przedawnienia nie biegnie od dnia otrzymania decyzji o odszkodowaniu ale od dnia zaistnienia szkody bądź od dnia powzięcia informacji o powstaniu szkody, czyli w przypadku marty0017 od dnia orzeczenia, ze komplikacje zdrowotne są wynikiem wypadku sprzed 4 lat

Dobrze pamiętasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Warto z tą sprawą udać się do jakiegoś prawnika czy kancelarii odszkodowawczej, żeby zebrali za Panią wszystkie dokumenty. Czasami samemu dochodzić dodatkowego odszkodowania to jak droga przez mękę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto starać się o odszkodowanie. Okres przedawnienia jest długi i można się ubiegać nawet o odszkodowanie za wypadek, który miał miejsce w 1998 roku. Wszystko zależy od okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dodatkowo można żądać ustalenia odpowiedzialności sprawcy za szkody, jakie pojawią się w przyszłości, zwłaszcza że Pani stan zdrowia się pogarsza. Nie jest łatwo to wywalczyć przed sądem, ale poźniej łatwiej domagać się dalszego odszkodowania za pogorszenie zdrowia. Specjalistyczna kancelaria na pewno będzie wiedziała, jak o to zawalczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna_K wrote:
Dodatkowo można żądać ustalenia odpowiedzialności sprawcy za szkody, jakie pojawią się w przyszłości, zwłaszcza że Pani stan zdrowia się pogarsza. Nie jest łatwo to wywalczyć przed sądem, ale poźniej łatwiej domagać się dalszego odszkodowania za pogorszenie zdrowia. Specjalistyczna kancelaria na pewno będzie wiedziała, jak o to zawalczyć.
Jeśli nie doszło do przedawnienia roszczeń na dzień 10.08.2007 r. to po zmianie przepisów ustalenie odpowiedzialności na przyszłość nie jest konieczne, bo teraz każdy komu ujawnią się skutki wypadku - szkoda na osobie może wystąpić z roszczeniem w terminie 3 lat od ujawnienia.

Swoją drogą myślicie, że pytająca przez 7 lat od zamieszczenia posta nie rozwiązała swojego problemu? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...