Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Compensa- umowa, w której zaznaczono wartość netto samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miałam stłuczkę (10.02.2009) ze swojej winy. Wpadłam w poślizg i uderzyłam w tył auta. Przez prawie 2mce auto było w warsztacie. Szkodę wyceniono na 12tyś.

W maju COMPENSA, w której mam ubezpieczenie przesłała mi do domu faktury FAT celem rozliczenia przeze mnie podatku. Odesłałam im sprostowanie, że nie prowadzę (i nigdy nie prowadziłam) działalności i jestem osobą fizyczną.

Compensa twierdzi, że podpisałam umowę, w której wartość samochodu była podana w kwocie netto- co jest równoznaczne z tym, że sam rozliczam się z podatku. Przy podpisywaniu umowy zapytano mnie o wartość rynkową auta- i agent zaznaczył w umowie taką wartość, tylko że w okienku odchaczył wartość netto.

Compensa umywa od wszystkiego ręce. Mój agent ubezpieczeniowy napisał sprostowanie i aneks do umowy zaznaczając swój błąd. To podobno działa od daty podpisania aneksu i kobieta prowadząca sprawę twierdzi, że ich to już nie dotyczy i to moja sprawa. Nie odpowiedziano mi na żadne pismo.

Czy sprawa jest do wygrania?! Czy nic nie mogę z tym zrobić?! Od czego zacząć nim pójdę do prawnika?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy moim zdaniem głównie od tego czy suma ubezpieczenia była równa wartości brutto, czy netto? Jeżeli na przykład wartość pojazdu na dzień zawierania umowy wynosiła 25 000zł, a Ty ubezpieczyłaś np. na 20 000zł i zaznaczone zostało, że ubezpieczenie jest wg wartości netto, to raczej nic tu nie zrobisz. Bo faktycznie wartość s.u. odpowiadałaby wartości netto pojazdu i wszystko wskazywałoby na to, że taka była twoja intencja przy zawieranu umowy. Nieco inaczej może być w sytuacji, gdy przy wartości pojazdu np. 25 000zł suma ubezpieczenia byłaby ustalona również na 25 000zł. W tej sytuacji, biorąc pod uwagę oświadczenie agenta oraz Twoje wyjaśnienia, że nie prowadzisz działalności i nie masz możliwości odliczenia podatku VAT, myślę że jest duża szansa na pozytywne załatwienie sprawy. Spróbuj porozmawiać lub wysłać maila do dyrektora RCs-u, który likwiduje Twoją szkodę. Jak to by nie pomogło, to kontaktuj się z dyrektorem likwidacji szkód w Centrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

wartość pojazdu na dzień ubezpieczenia była średnią ceną rynkową aut z tego rocznika i z tym silnikiem. Ubezpieczyłam je na kwotę, za którą mogłabym w razie szkody całkowitej lub kradzieży kupić podobne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

MIAŁEM KOLIZJE DROGOWĄ (6,10,2009)W MÓJ SAMOCHÓD WJACHAŁ DRUGI I MNIE WYTRĄCIŁ Z DROGI .UDERZYŁEM W DRZEWO I POTEM AUTO ZNALAZŁO SIĘ NA BOKU..BARDZO MNIE BOLAŁA LEWA NOGA I RĘKA MIAŁEM SINIAKI I BÓL .MIESIĄC CZASU CHOROWAŁEM.JAK MOGĘ DOCHODZIĆ SWOICH PRAW I ZADOŚĆ UCZYNIENIA OD SPRAWCY!!!JAKIE PAPIERY MUSZĘ POSIADAĆ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...