Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wtargnięcie i zniszczenia na terenie prywatnym przez firme


luklus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Firma budująca autostrade w woj. łódzkim wykupiła duży obszar (70 % wsi) na budowę autostrady. W tej miejscowości jest moja dziłka leśna o powierzchni 4 hektarów która nie została wykupiona. Firmy budujące autostrade zniszczyły około 0.5 hektara tego tereny (tj. świerzo posadzone drzewka, rozjerzdzona ziemia. powycinane drzewa) Firma zrobiła sobie drogę do kopalni żwiru, parking samochodów osobowych , ciągników siodłowych, walców i wywrotek. Były tam tankowani samochodów jak i serwis co świadczą znaczne plamy oleju. Teren jest całkowicie zaśmiecony. na wszystko mam dowody (zdjęcia). Wszystk trwa juz ponad 7 miesiecy. Ubezpieczyciel widział wszystko co tam sie odbywa. wszytsko trwa do dziś. Moje pytanie brzmi: jakiego odszkodowania mam żadać. W jakiej kwocie i jak to obliczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie da wycenić strat. Powinieneś jakiegoś powołać rzeczoznawcę od spraw majątkowych żeby Ci wszystko wycenił. Rzeczoznawca będzie miał z tym trochę roboty i najlepiej jakby sam wszystko zobaczył, gdyż musi wszystko szczegółowo pomierzyć i opisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty są różne. Ja np. od firm ubezpieczeniowych biorę od 100,- za zlecenie, a od osób prywatnych od 300,- za zlecenie. Oczywiście wszystko zależy jaka będzie czasochłonność i jakich płatnych programów trzeba użyć.Trzeba też doliczyć koszty dojazdów - czyli "teoretycznie" najlepiej brać miejscowego - oczywiście o ile jest konkretny.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
sam i tak sobie nie poradzisz, a wezwales policje? powinienes zaczac od tego w momencie jak wezli na twoj grunt. ale nic nie stoi na przeszkadzie żebys to zrobił tereaz.. Ja bym potem wzial adwokata, bo nawet jak pojdziesz w koszty i wezmiesz rzeczonzawce to do czego ci sie to przyda?kasa wrzucona w bloto bo w sadzie i tak musialby byc nowa opinia bo prywatne sie nie licza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...