Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w drodze z pracy - wymuszenie pierwszeństwa


joanna2003
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.pare dni temu mialam wypadek samochodowy.póżną nocą wracając z pracy inny samochód wymusil pierwszeństwo i uderzył we mnie.auto nadaje sie do kasacji.mi nic sie nie stalo-mam tylko silnie stłuczona klatkę piersiową.czy moge dochodzic odszkodowania za moje zdrowie?dodam że kierowca ma autokasco i mam oświadczenie ,iż wypadek był z jego winy.gdzie mam isc?....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to interesuje Cię OC sprawcy a nie AC

 

Trzeba zgłosić szkodę do towarzystwa sprawcy. Za auto jak rozumiem wniosek już złożyłaś?

Jeśli chcesz składać wniosek o szkodę na osobie to musisz mieć dokumentację medyczną wskazującą, że taka szkoda miała miejsce. Jeśli to było stłuczenie nie skutkujące niezdolnością do pracy lub trwałym uszczerbkiem na zdrowiu to będzie problem z zasadnością ubiegania się o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz...chciałam dodac iż przebywam na zwolnieniu lekarskim 12 dni jak na razie-ból niestety nie przechodzi:((

Za auto wniosek złożyłam i zaznaczyłam że rozpoczełam leczenie.Więc zadam pytanie raz jeszcze.... czy ma sens ubieganie sie o odszkodowanie ,czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

CZyli proszę kompletować dokumentację medyczną i złożyć wniosek - złożenie wniosku nie kosztuje

Proszę opisac komplikacje jakie z tego wynikły oraz dlaczego domagasz się zadośćuczynienia. Np utracone zarobki, pogorszenie samopoczucia. Obniżenie komfortu życia w tym okresie (ból, dyskomfort psychiczny, stres, trauma itd)

 

Wniosek za auto to jedna rzecz a za utratę zdrowia druga. To dwa oddzielne wnioski

Odnośnie auta proponuję pomyśleć także o odszkodowaniu za utratę realnej wartości rynkowej to drugi składnik odszkodowania poza samą szkodą na aucie.

 

Nawet jeśli to będzie kilkaset zł to warto :)

A traumy, stresu itd nie da się tak łatwo oszacować i na tym możesz bazować przy ubieganiu sie o zadoścuczynienie. W pracy z bólem w klatce piersiowej też nie będziesz wydajna tak jak w pełnym zdrowiu. Stres i trauma także robią swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...