Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czuje się oszukany przez TU co robic? jak walczyć o swoje?


Rekomendowane odpowiedzi

2 tygodnie temu kierujący pojazdem wymusił mi pierwszeństwo,wjechał na czerwonym świetle doszło do kolizji sprawca został ukarany mandatem,ja pełen spokoju OC sprawcy pokryje szkodę. W wyniku kolizji mój pojazd został uszkodzony>zadzwoniłem do TU ALLIANZ umówiłem się z ich rzeczoznawcą przyjechał popisał porobił fotki pytałem się go czy będzie możliwa naprawa bezgotówkowa powiedział że raczej nie ponieważ naprawa będzie nieopłacalna dostałem z TU wstępna decyzje i tu przeżyłem szok cytat fragmentu pisma Mając na uwadze znaczny zakres uszkodzeń tego pojazdu oraz fakt,że przywrócenie go do stanu z przed wypadku pociąga za sobą nadmierne koszty i wydatki uprzejmie informujemy,że jego naprawa jest nieuzasadniona odszkodowanie w kwocie 1000zł. stanowiąca różnicę pomiędzy wartością rynkową pojazdu 2700zł. a wartością rynkową pojazdu w stanie uszkodzonym 1000zł.Dodam,iż wycenili naprawę na 2502,22netto,natomiast wartość pojazdu wpisali 3100,a po odliczeniu jakiejś amortyzacji 2700.Proszę o pomoc,bo w tym stanie mogę góra uzyskać za ten samochód do 1000zł.Po moim telefonie do ALLIANZ,usłyszałem,że wyślą mi na maila korektę w której będzie wartość pojazdu w stanie uszkodzonym 1700zł./Gdy powiedziałem,że jestem stratny ponad 1000zł.rzeczoznawca powiedział,że nigdy 100% nie pokryje,chciałem w takim razie bezgotówkowej naprawy,lecz powiedzieli,że to nieuzasadnione.Czego mogę się domagać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koszty naprawy przewyższają wartość rynkową pojazdu na dzień wystąpienia szkody, to siłą rzeczy czynią taką naprawę ekonomicznie nieopłacalną. Bardziej opłaca się w tej sytuacji sprzedać pojazd na części. Jeśli jednak jesteś na tyle zdeterminowany, aby pojazd naprawiać, - możesz naprawiać pojazd do jego wartości rynkowej. Na to TU powinno wyrazić zgodę. Generalnie w przypadku szkody całkowitej wartość odszkodowania wyliczana jest następująco:

 

Wartość rynkowa pojazdu w dniu wystąpienia szkody - wartość wraku = wartość odszkodowania

 

Poproś warsztat o sporządzenie kalkulacji naprawy do wartości rynkowej, lub jeśli nie zgadzasz sie z wyceną - odwołaj się od niej argumentując dlaczego sie z nią nie zgadzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to szkoda z oc sprawcy a więc Ty i ubezpieczyciel sprawcy - jesteście równi wobec prawa i nie związanie ze sobą zadną umową !!!

równie dobrze możesz sobie sam wynają rzeczoznawce i wycienić auto.

 

a możesz pojechać do warsztatu, naprawic auto i do TU przesłać f-re za naprawe i koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...