Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącony na rowerze przez samochód


adrian1313
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W piątek 20.11 zostałem potrącony przez samochód, jadąc na uczelnie na rowerze. Byłem na ścieżce rowerowej, przejeżdżałem przez jezdnię, oczywiście po przejeździe dla rowerzystów. Ze względu na uraz głowy i wstrząśnienie mózgu leżałem w szpitalu przez 7 dni. Nie wiem co teraz robić?? Czy powinienem się do kogoś zgłosić, czy poczekać aż ktoś się do mnie odezwie?? Na miejscu po wypadku oczywiście była policja, sprawczyni również. Zostawiła mi nawet swój numer telefony gdyż zabrała z miejsca wypadku mój rower. Teraz proponuje że pokryje koszty naprawy, ale czeka na moją decyzję w tej sprawie. A ja nie wiem, czy pozwolić gdyż po naprawie rower na pewno nie będzie tak sprawny jak przed wypadkiem. Ponadto nie wiem czy czekać aż jej ubezpieczyciel się do mnie odezwie?? Czy mam korzystać z pomocy jakichś firm w celu egzekwowania odszkodowania, jeśli tak to jakich i ile to kosztuje?? Jestem zielony w tym temacie...

A i jestem jeszcze ubezpieczony na uczelni, czy i tam mogę ubiegać się o odszkodowanie?? Proszę o konkretne odpowiedzi, bo jak wspomniałem nie jestem obeznany, a z tego co słyszałem mogę liczyć na naprawdę konkretne kwoty z odszkodowania...

Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie był pewny że miałem pierwszeństwo to nic bym nie pisał, albo napisał od razu że moja wina. W momencie kiedy jestem na ścieżce rowerowej i przejeżdżam w specjalnie oznakowanym miejscu mam pierwszeństwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jesli ktos się do Ciebie odezwie pierwszy to tylko kancelaria. Ubezpieczyciel nie zrobi tego na pewno

 

Wydobądź notatke policyjna - tam masz numer polisy, towarzystwo, dane sprawcy.

 

Zbierz całą dokumentację medyczną i złóż wniosek.

Sam pewnie za dużo nie wydobędziesz

 

utrata zdrowia,

zniszczone rzeczy

naprawa roweru oraz roznica wynikająca ze spadku wartości rynkowej.

zaodścuczynienie itd

 

Jakby coś pisz na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wlasnie

tez sie zastanawiam

w profilu jest opcja ujawniania maila oraz opcja wiadomosci prywatnych

 

ALE TO NIE DZIALA - MOZE PORTAL NALEZY DO JAKIEJS KANCELARI :(

 

danych podac nie mozna bo przeciez zaraz jest ban

pos....e to niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nenessa wrote:
No wlasnie
tez sie zastanawiam
w profilu jest opcja ujawniania maila oraz opcja wiadomosci prywatnych

ALE TO NIE DZIALA - MOZE PORTAL NALEZY DO JAKIEJS KANCELARI :(

danych podac nie mozna bo przeciez zaraz jest ban
pos....e to niestety
I bardzo dobre że nie ma opcji prywatnych wiadomości agenci tacy jak Ty zalali by skrzynki innych tak przynajmniej jest bezpieczeństwo w tym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...