Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skręcony staw kolanowy w pracy odszkodowanie


wiolka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w sierpniu tego roku miałam wypadek w pracy i od tego czasu jestem na zwolnieniu lekarskim .okazało sie że mam skrecony staw kolanowy ale rechabilitacja nic nie pomogła i w listopadzie miałam artroskopie w wyniku której znaleziono w moim kolanie ciało obce .zakład pracy płaci mi 100 % zasiłku chorobowego . na zwolnieniu nie wiem jeszcze jak długo bede ponieważ kolano jest niestety niesprawne a zakład pracy przysłał mi dokumenty z którymi nie bardzo wiem co mam robić [w lutym mija okres zasiłkowy} i teraz nie wiem czy te dokumenty mam składać teraz do zusu czy dopiero po zakończeniu leczenia .kiedy pytałam w zusie to powiedziano mi że dopiero jak zakończe leczenie natomiast na dokumentach z zakładu pracy pisze że na dwa miesiące przed wygaśnięcie okresu zasiłkowego .byłabym wdzieczna za informacje .pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka a co to są za druki ?

Bo jak to są ZUS Np-7 i N-9 to są druki dotyczące świadczenia rehabilitacyjnego, o które można się starać po wykorzystaniu okresu zasiłkowego. I rzeczywiście należy zlożyć wypełnione druki w zakładzie pracy na dwa miesiące przed zakończeniem okresu zasiłkowego. Nastepnie zakład pracy uzupełnia swoją część i cały komplet przesyła do ZUSu, który wzywa chorego pracownika na komisję lekarską przed oblicze lekarza orzecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze to są te druki o których napisałas częściowo wypełnione przez pracodawce tylko druk N9 jak ma mi go lekarz wypełnić jezeli ja dalej jestem na zwolnieniu i następną wizyte u ortopedy mam na 06-01-2010 . czy te dokumenty jak bedą wypełnione to mam odesłać do firmy { która mieści sie we świeciu}czy do swojego zusu złożyć .pracuje w sklepie na stanowisku kasjer- sprzedawca a pracodawca w mojej charakterystyce pracy napisał ze moja praca wymaga jedynie sprawności obu rąk co nie jest zgodne z prawdą ponieważ oprucz siedzenia na kasie {wymuszona pozycja}:rozkładam palety z towarem ,schylam sie itd.,czy pracodawca nie powinien tego zmienić?mam nadzieje że znajdzie sie ktoś mądrzejszy odemnie i pokieruje mną jak to rozwiazać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obecnie na świadczeniu rehabilitacyjnym więc Ci powiem, że na dwa miesiące przed zakończeniem okresu zasiłkowego wypełniłam moją część tych druków, dołączyłam wypełniony przez lekarza druk N-9 i przekazałam pracodawcy, który dopiero wypełnił swoją część i przesłał do ZUSu, pod który podlega mój adres zamieszkania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy druk ZUS Np-7 (Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne) jest już w części II wypełniony przez pracodawcę ?

Na podstawie tego co napisalaś wydaje mi się, że pracodawca zwalił na Ciebie kwestię przesłania kompletu druków do ZUS bo jak piszesz przysłał Ci już wypełnioną część, która należy do pracodawcy.

Pracodawca mieści się w Świeciu więc ma tam także swój ZUS, a Ty też tam zamieszkujesz i podlegasz pod ten sam ZUS ?

Pamiętaj aby podczas najbliższej wizyty dać ortopedzie do wypełnienia druk N-9 (zaświadcznie o stanie zdrowia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

ja mieszkam w Gdańsku i faktycznie jak zadzwoniłam do Świecia to powiedziano mi że mam sama dostarczyć dokumenty do swojego Zus bo to długo trwa jak bedziemy przesyłali tam i z powrotem.

Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne jest na drugiej stronie {bynajmiej u mnie }i tylko on nie jest wypełniony przez pracodawce więc sądze że sama musze go wypełnić .O druku dla lekarza pamietam więc jak w styczniu bede to odrazu od lekarza pojade do Zus .

Dzięki bardzo za informacje .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk ZUS Np-7 (Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne) w

I części musi być wypełniony i podpisany przez osobę ubiegającą się o świadczenie czyli Ciebie

II części musi być wypełniony, podpisany i podpieczętowany przez płatnika składek czyli Twojego pracodawcę bo inaczej może zostać nierozpatrzony.

W Gdańsku są dwa Inspektoraty ZUS: we Wrzeszczu i Śródmieściu. Możesz tam zadzwonić i się zapytać.

Lepiej niech wszystko będzie ok niżby mieli Ci odrzucić z uwagi na braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka jest jeszcze jedna ważna kwestia. Pisałaś, że to był wypadek w pracy. To także na pewno wiąże się z jakąś komisją w ZUS i jesze innymi drukami. Ale na ten temat nie potrafię poradzić bo mój wypadek nie miał miejsca w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...