Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

niskie odszokowanie NW z PZU, pisać odwołanie?


Andziaaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

 

 

 

Piszę do Państwa z zapytaniem, czy w ogóle jest sens odwołania się od decyzji ubezpieczyciela z sprawie

oceny uszczerbku zdrowia oraz wypłaty odszkodowania.

 

sprawa wygląda następująco:

 

ubezpieczenie z pakietu OC+AC+ NW (NW na 11.000zł)

 

 

10.09.2008r uległam wypadkowi samochodowemu ( zasłabłam za kierownicą, zjechałam na lewy pas, później na pobocze, uderzyłam w drzewo). W wyniku wypadku odniosłam obrażenia: złamanie nasady dalszej kości piszczelowej lewej (złamanie w stawie skokowym), złamanie obojczyka lewego. Przebywałam 3 dni w szpitalu, 6 tygodni w szelkach stabilizujących obojczyk, 8-9 tygodni z nogą w gipsie ( gips stopowo-udowy).

W wyniku tych obrażeń miałam wyznaczony zakaz chodzenia przez ok 2 miesiące. rehabilitacja trwała rok. mimo to nie odzyskałam całkowitej sprawności- kuleję, złamanie w torebce stawowej mimo zrostu ogranicza mi ruchy nogi. dodam jeszcze iż jestem osobą lewostronną ( piszę jak i również inne czynności jak jedzenie, czy np. granie w piłkę wykonuję lewą stroną) zatem dla mnie jest to "ważniejsza" strona. ( PZU wyżej wartościuje prawą stronę- w tym wypadku mniej znaczącą dla mnie)

 

złożyłam dokumenty do ubezpieczyciela (PZU), wyznaczono mi komisję. Lekarz nie udzielił mi żadnych informacji o stopniu uszczerbku, po powierzchownym badaniu jedynie powiedział: " decyzja w ciągu 14 dni". Na dzień dzisiejszy, decyzji nie otrzymałam drogą pocztową, dostałam jedynie przelew w wysokości 1100zł.

 

Uważam, że otrzymana kwota nie jest adekwatna do stopnia mojego uszczerbku zdrowotnego, zwłaszcza gdyż jestem osobą leworęczną, lewostronną. ( w wyniku urazów mam ograniczone ruchy ręki oraz nogi. kuleję, noga puchnie, trudno schodzi mi się po schodach, nie mogę również dźwigać- boli obojczyk ) Chciałam zapytać czy istnieje możliwość odwołania od tej decyzji? czy warto ubiegać się o ponowną komisję i ocenę uszczerbku i

co za tym idzie, wyższe odszkodowanie?

 

Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź.

 

 

pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołac można się zawsze do wyższej instancji niż ta w której składała Pani zgłoszenie.

Decyzje musi Pani dostać na piśmie

Wniosek, że orzeczono u Pani 10 % TRWAŁEGO uszczerbku na zdrowiu.

Dlatego właśnie zgubne są niskie kwoty ubezpieczeń nnw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

22 sierpnia miałam wypadek samochodowy, kierowca Forda wymusił pierwszeństwo i uderzył swoim przodem w prawy przód mojego auta. Miałam zapiete pasy, które w czasie tego wypadku rozwaliły mi znamie na klatce piersiowej. Przez tydzień czasu nie mogłam sama wstac z łożka. Miesiąc temu miałam wykonywany zabieg wycięcia tego co zosało po znamieniu. 2 tyg temu poszłam do PZU zgłosic szkode by starac sie o przyznaie odszkodowania za szkode na osobie z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedziałnosci cywilnej. Wypełniłam tam odpowiedni druk, po czym dostałam termin komisji lekarskiej na 8 stycznia 2010 r. Jednak 3 dni temu dostałam pismo z PZU ze zostało mi przyznane odszkodowanie w wysokosci 1.000 zł, a dzisiaj dostałam zawiadomienie z poczty zebym zgłosiła sie po przekaz pocztowy. Nie wiem czy powinnam odbierac te pieniadze? czy napisac odwołanie? przeciez nawet nie byłam na komisji.... Byłabym bardzo wdzieczna za pomoc.... czekam na odp:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko zaliczka-reszte pieniazkow dostaniesz po komisjii lekarskiej. Tez dostalam niedawno rpzekaz na 1000 zł ale komisje mam w lutym i dopiero wtedy zostanie przyznane mi odszkodowanie właściwie. Pieniadze, jezli jakies dostalas dodatkowo z PZU bierz- jesli kwota bedzie zbyt mała możesz napisać odwołanie i jeśli zostanie przyjęte otrzymasz różnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...