Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uraz stawu kolanowego. Zbyt małe odszkodowanie??


Szarinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, doznałem urazu Kolana spowodowanego w wyniku wypadku w szkole na lekcji WF. W wyniku urazu przeszedłem 2 operacje kolana w tym rekonstrukcje więzadła krzyżowego kolana. Ogólnie wraz z rehabilitacją leczenie trwało prawei rok(11 miesięcy). Byłem na komisji lekarskiej i dostałem decyzje o przynaniu mi odszkodowania w wysokości 700zł. Z tego co wiem średnia wysokośc odszkodowania w przypadku takich urazów wynosi około 1000zł. Zważywszy że trenowałem Piłke nożną, a przez ten uraz mam znacznie ograniczoną mozliwość uprawiania jakiegokolwiek sportu ;/ Czy mam szanse na większe odszkodowanie jeśli sie odwołam? Jak napisać takie odwołanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kwota jest zanizona, ale przyznam, że nie wiem kto w przypadku urazów w szkołach wypłaca odszkodowania i czy jest to z określonej polisy - sama mam do czynienia ze szkodami z OC po wypadku komunikacyjnym.

tym niemniej - kwota za niska.

Odowłanie - poproś o informacje najakiej podstawie wyplacono takż kwotę - musza podac % uszczerbku i przeliczniek x 1% - to twoja podstawa.

ważne bys sie dowiedział jesli to polisa jakaś - ile wynosi wyplata za kazdy 1% - to zwykle stala wartość częściowa oszacowana z wysokości polisy (kwoty) na jaka jest zawarta..

Ostatnia rzeczy - musisz dowiedziec sie z polisy czy przysługuja zwroty za rehabilitację, za ból i krzywdę (raczej nie w przypadku polis osobowych - ale potwierdź to u źródła)

a wnioek najprościej jak potrafisz - wzory różnych wniosków sa w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

chicken97 wrote:

Witam kilka miesięcy temu podczas meczu w klubie sportowym syn przewrócił się.Po czym znowił grę w piłkę nożną.Po skonczonym meczu kilka godzin później spuchło mu kolano i dostał się na izbę przyjęc gdzie załozono mu opatrunek i odesłano do domu.Syn dalej narzekał na ból w kolanie i dostał sie do lekarza ortopedy gdzie po zrobionym zdjęciu wyszło że jest uszkodzona rzepka.Klub sportowy oddalił zgłoszone roszczenie o odszkodowanie gdyż na meczu nic się nie działo co by wskazywało kontuzję.Odesłali do ubezpieczenia grupowego w którym jest ubezpieczony w szkole.Po zgłoszeniu na ubezpieczenie do Agenji Ubezpieczeniowej "ASA" nie uznano zgłoszenia gdyż syn uległ wypadkowi na meczu w Klubie Sportowym.I Klub Sportowy nie uznaje tego że stało się to na meczu,bo Syn dalej grał a Agencja odpowiedziała że nie należy się synowi odszkodowanie bo stało to sie na Meczu w Klubie Sportowym.Jedni odsyłają do drugich.Prosze o poradę.DZIĘkuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Wszystko zależy od stawki ubezpieczenia jakie zostało zawarte w szkole wobec tego dywagacje czy to dużo czy mało są bezpodstawne. W przypadku ubezpieczenia NNW wysokość świadczenia to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i wysokości ubezpieczenia. Należy wobec tego zapoznać się z ubezpieczeniem zawartym w szkole, z OWU aby dowiedzieć się czy należy się jakieś świadczenie np. z tytułu rehabilitacji i co najważniejsze to zapoznać się z wysokością procentową uszczerbku na zdrowiu. Taka informacja powinna być podana w decyzji. Wobec tego nie chodzi tutaj wyłącznie o wynik końcowy, ale początkowy w postaci trwałego uszczerbku na zdrowi, który określany jest na podstawie Rozporządzania Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 18 grudnia 2002 r.. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania. Zawsze można wnieść odwołanie z postępowaniem sądowym włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...