Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

spalony samochód-odszkodowanie z OC


zosiasamosia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie jazdy zapalił się samochód 16.01.2010, nikt nie doznał obrażeń .Wezwałam straż pożarną, ale niestety spalił się.Strażacy wezwali lawetę na auto-złom ,nie otrzymałam ani centa.Nawet nie dostałam swoich rzeczy osobistych , między innymi klucza do garażu (spięty był razem z samochodowym) .Był ubezpieczony w TUW (OC i N N W).Czy naprawdę nie należy mi się zadośćuczynienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
lnowy wrote:
Witam! Jestem właścicielem warsztu samochodowego.. przyjąłem samochód do naprawy, pojazd nie odpalał czyli silnik nie pracował.. usterka została naprawiona i została zrobiona jazda próbna, podczas jazdy testowej usłyszałem wybuch z pod maski i samochód stanął, z maski zaczęły wydobywać się czarny dym.. dzięki pomocy przypadkowych osób pożar udało się ugasić, w wyniku jego w pojeździe została spalona instalacja elektryczna silnika i wszystkie plastiki w komorze silnika.. najprawdopodobniej wybuch akumpator lub szczał na gazie spowodował pożar tego pojazdu.

Nasze prace w tym pojeździe miały inny charakter i pożar napewno nie był z powodowany przez nas lub przez nasz winę w wyniku przeprowadzonej usługi.

Klijęt chce naprawy pojazdu przez Nas (czyli naszą firmę) ponieważ pojazd znajdował się u Nas.. i oddawał go w innym stanie niż teraz jest.

Jak się mogę bronić w takim przypadku czy w ogóle mogę coś zrobić.. .. np. powołać biegłego do określenia przyczyny pożaru, jeśli będzie inna przyczyna nisz nasze prace to czy możemy jakoś z tego wybrnąć żeby nie była nasza wina i nie ponosiliśmy kosztów związanych z naprawą tego pojazdu.. wartość pojazdu tj ok 4tys zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...