Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Stały uszczerbek na zdrowiu 45%??


marciniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam owe pytanie, miałem wypadek w 2007 roku zgineło dziecko(nie moje sprawcy) sytuacja wyglądała następująco, wypadek-helikopter zabiera mnie do szpitala, z otwartą czaszką(skutek wypadku) na sale operacyjną, 12 dni pod respiratorem-lekarze nie mogli mnie wybudzić, po 2 dniach zjawia się przedstawiciel Votum u mnie, ok nie byłem wstanie myśleć(podpisałem umowę) skutek tego wypadku-epilepsja, cerebrastenia pourazowa, 2 krwiaki jeden to wiem że śródmózgowy, niedosłuch lewostronny, przeczulica skóry, aha i jeszcze jedno w 4 miejscach mam wstawione blachy(w głowie), interesuje mnie jedno czy jak sprawa została rozpoczęta w 2008 roku(cywilna) i o sumę ok 250 tyś. zł czy można złożyć jakiś wniosek albo coś innego o podniesienie tej kwoty do ok 300 tyś. euro odszkodowania i o rentę??

Drugie pytanie, firma Votum poleciła mi kancelarię-ale w aneksie mam takie cos:

Kancelaria po rozliczeniu kosztów wynikających z niniejszej umowy wystawi Zleceniodawcy fakturę Vat na zasądzone koszty zastępstwa procesowego oraz notę obciążeniową uwzględniającą ewentualne koszty związane z prowadzeniem sprawy wskazane w punkcie ... Pozostała po rozliczeniu kwota uzyskanego świadczenia zostanie przekazana przez Kancelarie do Votum w terminie 14 dni od daty ich wpływu na konto Kancelarii w celu rozliczenia wynikającego z umowy Zleceniodawcy z tym podmiotem.

 

i właśnie nie wiem czy dobrze myślę, firma votum coś mi tam kasy z zadość uczynienia powiedzmy dała(z tego co wiem już, to z własnej strony towarzystwo ubezpieczeniowe to wypłaciło nie votum walczyło) kiedy chciałem więcej kasy z odszkodowania to mi powiedzieli że oni się tym nie zajmują i trzeba sprawę cywilną założyć,ok, dali mi jakąś kancelarie. Pytanie ja tej kancelarii co polecili z firmy votum płace jakaś tam kwotę a po co mi te votum?? Żeby zgarneli 20% jeszcze za nic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że kancelaria potrąci koszty, a firma Votum być może jeszcze prowizję. Niestety trzeba uważać przy takich firmach co się podpisuje. Oczywiście może Pan wnieść o podniesienie kwoty zadośćuczynienia i renty (o ile są przesłanki do ich żądania).

 

Warto skosultować się z innymi prawnikami oraz z osobą prowadzącą Pan sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...