Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ZWROT ZA L4


ania_08
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. próbowałam znalezc odpowiedz na moje pytanie na forum , ale mi sie to nie udalo, takze bylabym wdzieczna za pomoc. jestem po wypadku w pracy i przebywam juz 35 dzien na zwolnienieniu lekarskim, za tydzien mam operacje stawu kolanowego, poniewaz spadlam ze schodow. moje pytanie brzmi jak dlugo sie czeka na pieniazki ze zwolnienia lekarskiego tzw. L4 z zusu. bardzo bym prosila za szybka odpowiedz.dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałam na stronie Zus , ze cytuje ''Bez okresu wyczekiwania zasiłek chorobowy przysługuje:

 

* absolwentom szkół lub szkół wyższych, którzy zostali objęci ubezpieczeniem chorobowym lub przystąpili do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od dnia ukończenia szkoły lub uzyskania dyplomu ukończenia studiów wyższych,

* ubezpieczonym, których niezdolność do pracy spowodowana została chorobą zawodową lub wypadkiem w pracy (zasiłek z ubezpieczenia wypadkowego) albo wypadkiem w drodze do pracy lub z pracy (zasiłek z ubezpieczenia chorobowego),

* ubezpieczonym obowiązkowo, którzy legitymują się co najmniej 10-letnim okresem obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego,

* posłom i senatorom, którzy przystąpią do ubezpieczenia chorobowego w ciągu 90 dni od ukończenia kadencji.

MOJE PYTANIE BRZMI CZY MUSZE CZEKAC 30 DNI NA WYPŁATĘ ZASIŁKU CZY MNIE TO NIE OBOWIĄZUJE.? Nadmienie , że papiery do Zusu zlozylam 20 stycznia 2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...