Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z PZU Życie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za parę dni kończę leczenie po wypadku komunikacyjnym i będę składał wniosek o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu w PZU Zycie (dodatkowe grupowe ubezpieczenie które płaciłem w zakładzie pracy). Na zwolnieniu byłem ponad 5 miesięcy, wiec na pewno bedę wzywany na komisje lekarską.

 

Czy prócz dokumentacji medycznej składanej wraz z wnioskiem jest sens składać dokumentacje od psychologa i psychiatry ??

 

Czy komisja lekarska będzie to brać pod uwagę ? Leczyłem się i nadal leczę u psychologa i psychiatry (strach przed jazda samochodem, kłopoty ze snem, ogólne załamanie, po wypadku mam uszkodzone oko, słabo na nie wiedzę, stresuje się powrotem do pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sam sobie odpowiedziałem. Znalazłem to w Tabelach norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu PZu Życie:

 

10. Nerwice i inne utrwalone skargi subiektywne powstałe

w następstwie urazów czaszkowo-mózgowych lub po

cieżkim uszkodzenia ciała:

a) skargi subiektywne związane z urazem głowy lub z ciężkim

uszkodzeniem innych części ciała w zależności od stopnia

zaburzeñ (nawracające bóle i zawroty głowy, męczliwość,

nadpobudliwość,osłabienie pamięci, trudności w skupieniu

uwagi, bezsenność itp.) ....................................................... 1-5 %

b) zespół stresu pourazowego, utrwalone nerwice związane

z urazem czaszkowo-mózgowym lub po cięźkim uszkodzeniu

ciała – w zależnooeci od stopnia zaburzeñ, wymagające

stałego leczenia psychiatrycznego .......................... 5-20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czyli należałoby najpierw złożyć wniosek o odszkodowanie do PZU Zycie z dokumentacją medyczną za uszczerbek na zdrowiu - fizyczny.

A po zakończeniu leczenia u psychiatry powtórnie złozyć wniosek o odszkodowanie do PZU Zycie ale z dokumentacją od psychiatry i psychologa ??

 

czy po prostu muszę złożyć wszystko razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na razie tylko wniosek o odszkodowanie na zdrowiu fizycznym. Jak zakończę leczenie u psychiatry to złożę jeszcze raz wniosek i dopnę tylko dokumentację od psychiatry. Zobaczymy czy nie będą się czepiać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...