Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek wczasie pracy -przepuklina


derkom124
 Share

Recommended Posts

Jestem barmanem pewnego dnia podniosłem beczke piwa 30l i po chwili poczułem ostry ból w brzuchu. co sie okazało przepuklina uwiężnieta. Po kilku dniach byłem już po operacji.Mam dwóch świadków którzy widzieli całe zdarzenie. Miałem już do czynienia z przepukliną - 2 lata temu zabieg przepukliny pępkowej. W pracy dodatkowo płacimy ubezpieczenie PZU wypadkowe. Choć dowiedziałem się że nie mamy w pakiecie PZU takiej pozycji jak leczenie chirurgiczne przepukliny i niestety nic mi sie nie należy . Czy moge sie starać o odszkodowanie w ZUS i PZU jako wypadek przy pracy? Bo różnie to bywa z przepukliną.
Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o zus to musi być uznany wypadek w pracy sporz ądzony protokół itd itp, jeżeli chodzi o pzu próbuj ale u nich jest taki zapis w regulamine ubezpieczeń grupowych odnośnie urazów wysiłkowych-nie wypłacaja odszkodowanie ale każdy regulamin jest inny i kazdy uraz również.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cześć

 

Mam pytanie na temat

 

Przepuklina pachwinowa

 

Czy mogę starać się o odszkodowanie z ZUSU ???

 

Z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...