Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Pytanie odnośnie wyceny szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie dawno miałem stłuczkę ( nie z mojej winy) poszedł ptraktycznie cały tył , mój samochód to fiat ciquecento 700 + gaz . dwa lata temu miałem dzwona z mojej winy, rozbiłem przód blacharz zrobił mi autko ale widać że miało dzwona po prostu mi to spaplał. Pytanie czy podczas oględzin muszę powiedzieć o tym rzeczoznawcy, bo wtedy bardzo obniży mi to cenę, a auto chodzi bez zarzutu. czy nie powinno go to interesować?. Z góry dzięki za odpowiedz. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. raz byłem na oględzinach służbowego samochodu ( dostawczego) i uwierzcie mi że rzeczoznawcy nie mają pojęcia o swojej robocie. mi tylko chodziło o to czy muszę mu o tym powiedzieć, żebym potem nie miał problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz. Natomiast niezgodzę się z generalizowaniem, w Twoim fachu też trafiają się amatorzy, niezależnie czym się zajmujesz, czy z tego wynika, że to co robisz jest g. warte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież auto powyżej 3 lat nie traci na wartosci po wypadku.To jest stanowisko TU jak żadasz odszkodowania za powypadkowość auta.Traci tylko jak ma max 3lata.

To co ich zasady dzialaja w jedna strone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burczymucha wrote:
Przecież auto powyżej 3 lat nie traci na wartosci po wypadku.To jest stanowisko TU jak żadasz odszkodowania za powypadkowość auta.Traci tylko jak ma max 3lata.
To co ich zasady dzialaja w jedna strone?
hehehehe dzwoni, tylko w którym kościele? ;) Chyba nie do końca Pan wie, o czym Pan pisze.

- Każdy samochód, w każdym wieku traci na wartości z powodu wypadku.

- Jest ubezpieczenie (odrębne), gdzie z powodu utraty wartości handlowej pojazdu po wypadku należy się rekompensata. I w takim ubezpieczeniu jest ograniczenie wieku pojazdu podlegającego ochronie.

- teoretycznie w odszkodowaniu z OC sprawcy "w przypadku, jeżeli w kolizji pojazd został uszkodzony a w następstwie tego doszło do utraty jego wartości handlowej, poszkodowany może wystąpić do ubezpieczyciela sprawcy szkody z roszczeniem z tego tytułu tzn. utraty wartości handlowej auta"

"Nie ma jednak żadnego przepisu, który uzależniałby otrzymanie odszkodowania z tytułu utraty wartości handlowej od wieku pojazdu. [...] to nie wiek pojazdu jest podstawową przesłanką do określenia tejże kwoty, a sam fakt istnienia utraty wartości pojazdu po wypadku, która niewątpliwie następuje w przypadku pierwszego uszkodzenia pojazdu."

powyższe cytaty - ze strony Rzecznika Ubezpieczonych


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...