Jump to content
Forum Odszkodowania

Prosze o rade.Bardzo prosze .Problemy z Zusem


AGA123
 Share

Recommended Posts

Mój mąż miał wypadek rok temu( złamanie trzonu L2 kręgu)

Zus mu odmówił odszkodowania 0%.Odwołaliśmy sie już dwukrotnie i oczywiście decyzja nie zmieniła się.,nadal 0%

Uważam ,że to nie sprawiedliwe jak można wygrać z ZUS-em ,

Mamy zamiar sprawę wnięś do sądu jednak śą obawy o koszty,

 

Proszę o rade. z góry dziękuje .

Link to comment
Share on other sites

Proszę podać więcej szczegółów odnośnie zaistniałego wypadku. ZUS może odmówić wypłaty świadczeń jeżeli są do tego podstawy.. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Uważam,że nie ma podstaw ponieważ przeszedł 20 rehabilitacji.pobyt w senatorium 184 dni na zwolnieniu.

Wypadku doznał w pracy na jego plecy przewróciło sie koło o masie 300kg.nosił gorset przez 4 miesiące .

Korzystał z wszelkich świadczeń na które go w zasadzie kierował ZUS ,chirurg który prowadził leczenie stwierdził ,że ten ból będzie mu towarzyszył do końca już.

Miał 2 komisje ZUSOWSKIE na których stwierdzono 0%.

Dodam,że kręgu tego już niem w kręgosłupie bo został zmiażdżony .posiadamy wszelkie dowody typu(protokół BHP,protokół policyjny. karty leczenia ).nie wiem czym sugerował się ZUs przyznając mu 0%.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

AGA123 wrote:

W protokole jest napisane "nieszczęśliwy wypadek"

Tak- ale to tylko okoliczność wypadku, a nie przyczyna. Z ZUS nie przysługuje jednorazowe odszkodowanie jeśli wyłączną przyczyną wypadku była wina umyślna lub rażące niedbalstwo pracownika. Może zaś być to współprzyczyną wypadku.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...