Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z tytułu NW, odwołanie od decyzji ubezpieczyciela


barlab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem takiego typu, w lutym uległem wypadkowi podczas jazdy na snowboardzie, w następstwie czego spędziłem 2 tygodnie w szpitalu - powód - "Złamanie łuski kości czołowej prawej ze szczeliną złamania dochodzącą do ściany górnej oczodołu; krwawienie podpajęczynówkowe". W zeszłym tygodniu miałem komisję lekarską, czego komisją w żaden sposób nazwać nie można, z tego względu, że uczestniczył w tym jeden lekarz oczywiście opłacany przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Lekarz orzecznik przyznał mi 1% uszczerbku na zdrowiu, nadmienię tylko iż od czasu urazu mam bardzo częste bóle głowy, przy zmianie pogody, bez środków przeciwbólowych się nie obejdzie. Chcę pisać odwołanie od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego, proszę o jakąkolwiek pomoc, czy w ogóle jestem w stanie "wywalczyć" cokolwiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że stwierdzono trwały uszczerbek na zdrowiu procentowo zbyt mały- ale trudno szacować bez znajomości dokumentacji medycznej. Z ubepieczeń dobrowolnych niestety ale wypłacane jest tylko odszkowanie jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Zadośćuczynienie zaś nie jest wypłacane. Wobec tego ból i cierpienie nikogo nie interesuje. Tabele zakresu uszczerbku na zdrowiu mające zawsze tolerację, przedział w zależności od stanu narządu po rehabilitacji mają zwykle podobne zakresy. Przykładowo okresla je Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r.

w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwaym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przystąpić do przygotowania proszę wystąpić do Ubezpieczyciela o wydanie kopii orzeczenia lekarskiego wraz z tabelą w oparciu o którą ustalono trwały uszczerbek na zdrowiu.

 

Dysponując tymi dokumentami będzie Pan w stanie ustalić z jakiego punktu orzeczniczego oceniano i jaki zakres ma dany punkt orzeczniczy (widełki). Warto takie orzeczenie skonsultować z lekarzem prowadzącym który podpowie jak on by zakwalifikował uraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...