slawek123 Posted February 12, 2010 Share Posted February 12, 2010 Mam pytanie czy zarządca osiedla musi byc ubezpieczony czy może zarządzac bydynkiem bez ubezpieczenia bo tak mi powiedzieli ze nie sa ub. na wypadek zniszczeń spowodowanych oberwaniem sie lodu z dachu. Zastanawiam sie czy moge dochodzić praw w Ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym? Link to comment Share on other sites More sharing options...
wal Posted February 19, 2010 Share Posted February 19, 2010 po kolei- zarządca nieruchomości musi mieć ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości (jest obowiązkowe) - ale z tej umowy pokrywane są roszczenia ze szkód wyrządzonych "w związku z wykonywaniem czynności zarządzania" - zarządzana przez niego nieruchomość może być w ogóle nieubezpieczona, podobnie właściciel nieruchomości może nie posiadać umowy OC z tytułu posiadania/użytkowania nieruchomości - choć to prawdziwa jazda bez trzymanki - szkoda powstała w wyniku oberwania się lodu z dachu - takie roszczenie należy kierować do właściciela nieruchomości - normalnie odszkodowanie wypłacane jest właśnie z OC z tytułu posiadania/użytkowania nieruchomości - jeśli takiego nie posiada - wyrządzoną szkodę musi zrekomensować Panu własnym majątkiem - Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokrywa szkody tylko z obowiązkowych ubezpieczeń OC - posiadacza pojazdu mechanicznego i rolnika - w pewnych przypadkach (zw. z upadłością Ubezpieczyciela) także z pozostałych ubezpieczeń obowiązkowych Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now