Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zus - czy nalezy sie odszkodowanie?


miros87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie do ekspertów, jestem ubezpieczony w zusie, a dokładniej moja mama posiada rentę, w której ja jestem również ujęty ze jestem ubezpieczony, a ostatnio mnie pobili, miałem rozcięty nos, założone 7 szfów, w tej chwili mam już zakończone leczenie, i pytanie jest czy mogę się starać o odszkodowanie z zusu z takiego ubezpieczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W 2008r. pracowałem jako przedstawiciel handlowy (doradca klienta w terenie) moja dziewczyna jako Telemarketerka w tej samej firmie. Przez wakacje (lipiec i sierpień) PRACODAWCA zatrudniał mnie na umowe zlecenie Na podstawie legitymacji, Która kończyła ważność z końcem sierpnia. Przez te dwa miesiące zaprzyjaźniłem się z tą firmą i umowe podpisywałem do 5 dnia miesiąca (do pracy kupiłem sobie skuter, żeby łatwiej się przemieszczać Między klientami. We wrzesniu 2008 Miałem podpisać nową umowe zlecenie, standardowo do 5 dnia miesiąca (Więc od 1.09.2008 do 4.092008 pracowałem bez umowy). Dokładnie 4.09.2008 zabrałem dziewczynę na szkolenie w Związku z tą pracą, bo chciała zacząć pracować tak jak ja. Przemieszczając się od klienta do klienta zaczął padać intensywny deszcz i jadąc dość ostrożnie wpadliśmy w koleine I skuter przewrócił się na bok I wsuneliśmy się pod nadjerzdzające samochody z naprzeciwka. úrazy Były dość poważne np.u mnie podkrętarzowe złamanie kości udowej i ogólne potłuczenia, a u dziewczyny Natomiast: wstrząśnienie mózgu, złamana Szczeka, złamany woreczek łokciowy I Również ogólne potłuczenia. Dziwczyna zakończyła leczenie po 5 miesiącach I dostała duże odszkodowanie rzędu 37.000zł (37 tysięcy złotych) z mojej polisy AC na skuter. Natomiast ja następnego dnia po wypadku zadzwoniłem do pracodawcy i powiedziałem ze nie mam ubezpieczenia i umowy o prace I Że będę Musiał pokryć koszty leczenia ktoré sa dosyć duże w Związku ze zbliżającą się operacja kości udowej. Po Trzech dniach pracodawca przyjechał do szpitala z umowa z ktorej wynikało Że zacząłem prace od 1.09.2008 w ktorej było ubezpieczenie z ZUSu. Podpisałem I wyszło na to Że byłem ubezpieczony od 1.09.2008 do 30.09.2008r. Moje leczenie trwa już 15 miesięcy i niebawem będę Miał ostatni zabieg związany z usunięciem śrób z uda. Więc leczenie dobiega końca I z tej okazji postanowiłem się dowiedzieć jakie dokumenty potrzebuje przedłożyć dla ZUSu.

1.No I tu się zaczyna problem, bo PRACODAWCA nie sporządził protokołu wypadku, Który jest niezbędny dla ZUS. Uzyskałem info w ZUSie. Że obowiązkiem pracodawcy jest sporządzenie protokołu w ciągu 14 dni od Daty zgłoszenia wypadku przez pracownika. Kontaktowałem się z PRACODAWCA I byl wielce zaskoczony tą informacja o Protokole I Prawdopodobnie zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie Może ponieść. Co w takiej mam zrobić sytuacji??

2. Druga sprawa wygląda tak że, jak dostane ten protokuł do dowiadywałem się w ZUSie Że skoro byłem sprawca (policja uzasadniła to tak: niezastosowanie się do panujących atmosferycznych Warunków: padal deszcz i było szarawo na dworze, koleiny to już nikt nie uwzględnił) to ZUS z jakiegoś artykułu odmawia wypłacenia Sprawcy Odszkodowania I wtedy pozostaje tylko droga sądowa ... Czy mam jakieś szanse na uzyskanie Odszkodowania Jeżeli Wynajmę firmę Która egzekfuje Odszkodowania drogą sądowa.

3.Aha kwoty jakiego rzędu mogę się spodziewać w razie powodzenia i uzyskania Odszkodowania

 

Proszę o pomoc w mojej sprawie iz góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...