Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uraz kregoslupa w wypadku samochodowym


Patrycja.maj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! bralam udzial w wypadku samochodowym jako pasazer (samochod, w ktorym jechalam byl poszkodowany). W wyniku wypadku doznalam urazu kregoslupa na odcinku szyjnym. Przz ponad dwa tygodnie bylam zmuszona nosic kolnierz ortopedyczny i w tym czasi bylam na zwolnieniu. Chce ubiegac sie o odszkodowanie i w swzwiazku z tym mam pytanie; o jaka kwote moge sie ubiegac (nie wiem ile za takie cos wyplacaja, a nie chce zanizyc w podaniu)?? uraz ten moze przeszkadzac mi w pracy, gdyz pracuje przy komputerze. pozdrawiam i dziekuje zaszybka odpowiedz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile możesz żądać, ja bym się trzymał zasad panujących na tym forum, bo są słuszne, otóż ciężko tak napisać, bo zadośćuczynienie ciężko zmierzyć. na oko od 2 do 6 tyś zł. max! ale w odszkodowanie wchodzą również inne roszczenia - utracone dochody, koszty leczenia (tj. ich zwrot), zwrot lekarstw, w najcięższych przypadkach renty.

jakieś pytanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jako poszkodowana możesz otrzymać min.:

- zadośćuczynienie,

- zwrot kosztów leczenia,

- odszkodowanie za utracone zarobki

 

Jaką wysokość zadośćuczynienia zgłosić? Zależy. Musisz bowiem rozróżnić uszkodzenie od trwałego uszkodzenia. Jest różnica. W sprawach urazów kręgosłupa uszczerbek na zdrowi wacha się od 5 do 20%. Za 1 % Ubezpieczyciel wypłacają ostatnio 2000 zł z OC. Samo przeliczenie procentów to jednak mało. Dla przykładu, jeśli ubezpieczyciel powie tobie, że stwierzdził np. 10 % uszczerbku i chce wypłacić Tobie 20 000 zł to wiedz, że to jest kwota za niska. Zadośćuczynie to nie tylko % wyrażenie uszczerbku na zdrowiu. Ale także inne okoliczności, np. ból i dolegliwość przebytych operacji, długotwałość leczenia, załamanie powypadkowe. Z kwotą zadośćuczynienia trzeba uważać, żeby nie była za niska i za wysoka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...