Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kto pomoże z OC? Poważny uraz, dwa wypadki w 3 miesiące.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Byłam ofiarą wypadku samochodowego jako pasażerka, wylecieliśmy z drogi, wielokrotnie dachowaliśmy i wpadliśmy między drzewa.

 

Po tym wypadku pozostał mi paniczny strach przed jazda samochodem, skręcenie kręgosłupa, zniesienie lordozy szyjnej, zbite kręg odcinka piersiowego. Długi czas chodziłam w kołnierzu ortopedycznym, później przeszłam rehabilitację, która miała pomóc, ale nie zdała się na wiele - bywały miesiące, w których nie przeżyłam dnia bez mocnych leków przeciwbólowych.

 

Kilka miesięcy później, jadąc z kimś innym (tutaj również nie prowadziłam) - wjechał w nas całkowicie pijany (ponad 2,5 promila alkoholu) kierowca, uderzył czołowo. Mój dopiero co skręcony kręgosłup nie znosił wtedy nawet większych szarpnięć w autobusie (np. przy hamowaniu), więc po tym zdarzeniu bóle znów się spotęgowały, pojechałam do szpitala od razu z miejsca wypadku, okazało się, że wcześniejsze urazy się pogłębiły, kręgosłup przesunął się w druga stronę.

 

I tak zostałam z bólami do końca życia. Czasami nie mogę podnosić głowy do góry, przy nieodpowiedniej pogodzie boli tak bardzo, że nie wychodzę z domu. Dodatkowo odizolowałam się od ludzi, uczęszczam na terapię dla osób chorych na zespół stresu pourazowego, od czasu pierwszego wypadku nigdy nie wsiadłam do samochodu jako kierowca, unikam też w ogóle jazdy samochodem, powstały u mnie inne lęki (boję się ciemności, huku).

 

Wysłałam wszystkie moje papiery do ubezpieczalni szkolnej, dostałam marne kilkaset zł, które nawet w połowie nie pokryją samej rehabilitacji, nie mówiąc o szkodach na całe życie.

 

Co robić dalej? Chcę wyciągnąć pieniądze z OC, ale jak? Jest milion firm, ale byłam na kilku spotkaniach i biorą od 30% do 50% - może adwokat? Ale czy adwokat poprowadzi taką sprawę jedynie za np. 5% wygranej? Bo nie mam aż tyle pieniędzy, by płacić z góry (uzbieram kilkaset złotych, ale nie kilka tysięcy).

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania z ubezpieczenia szkolnego są małe.Powinnaś wystąpić do zakładów ubezpieczeń w których sprawcy mieli wykupioną polisę oc.Tu dostaniesz o wiele większe pieniądze.

Poszukaj dobrze w google a znajdziesz firmy które biorą np. 15 % prowizji bo działają bez pośredników.Nie chcę Ci podać dokładnie żeby nie łamać zasad forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka stawka jest korzystna? 15% brzmi znacznie lepiej, niż 50%, ale z drugiej strony może są lepsze wyjścia?

 

Zależałoby mi na sprawdzonej firmie, niestety w przypadku Googlowania nie mam o nich pojęcia, a Googlowanie nazw wyrzuca częściej słowa skargi, niż zachwytu.

 

Jeśli podawanie nazw firm na forum jest zabronione, może ktoś mógłby mi doradzić na archivedb [małpa] tlen.pl i podzielić się swoimi wrażeniami?

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...