Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Dwa pytania odnośnie odszkodowań


achilles9088
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pierwsze moje pytanie jest związane z tym jaki mogę dostać procent uszkodzenia ciała, w wypadku doznałem "zmiażdżenia pięty ", wieloodłamowe złamanie kości guza piętowego, martwica skóry po czym usunęli ją teraz się to zabliźniło ale dalej nie mam praktycznie tkanki miękkiej na piecie i chodzę na palcach albo śródstopiu. W szpitalu leżałem prawie 3 miesiące ale to chyba nie ma różnicy przy określaniu procent uszkodzenia ciała. Ubezpieczenie ze szkoły w PZU, domyślam się że nic więcej nie mogę wyciągnąć z takiego szkolnego ubezpieczenia tak??

 

Druga sprawa to czy jako sprawca wypadku mogę starać się o jakieś większe odszkodowanie z OC poprzez wynajęcie jakiejś np firmy która się takim czymś zajmuje? Było toczone postępowanie, sprawa ciągnęła się długo bo okoliczności były niejasne, ostatecznie jednak zostałem uznany winnym, czyn kwalifikowany jest jako przestępstwo nieumyślne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek wrote:
Nie uzyskasz żadnego dodatkowego ubezpieczenia bo Ci się nie należy i żadna firma również Ci w tym nie pomoże, jedyne co możesz jeszcze uzyskać to z polisy NNW o ile taka była wykupiona
Ale chyba odpowiedzialność karna a cywilna to dwie różne kwestie? Inne zasady oceny materiału dowodowego itp.!

Wszystko zależy od okoliczności wypadku i zachowania obydwu kierowców. Sprawa może być trudna, kosztowna i wynik niepewny, ale na pewno nie można udzielać kategorycznych odpowiedzi nie znając okoliczności sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...