Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Nie zgłoszona kolizja drogowa. Czy mogę się starać o odszkodowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Chcę się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość - oraz jeżeli jest, to jak się do tego zabrać - starania się o odszkodowanie. W wielką sobotę - tuż przed świętami wjechał mi w tył samochód. Zatrzymałam się na skrzyżowaniu by ustąpić pierwszeństwa, a samochód za mną nie wyhamował. Na jego nieszczęście 5 metrów dalej stała drogówka. Mojemu samochodowi, oraz mnie w danej chwili nic nie było - natomiast on poniósł szkody. Policja spisała nasze dane oraz ‘wydmuchała’ kierowcę, który we mnie wjechał. Poniewasz na daną chwilę nic mi się nie stało, to wypadku nie zgłaszałam by powodyr wypadku nie poniósł większych konsekwencji (punkty i mandat).

Jednakże wieczorem bardzo zaczęła boleć mnie głowa, a nazajutrz ból objął cały kark. Nie mogłam ruszać głową. Byłam u lekarza – przepisał mi tabletki i maść. L4 nie chciała. Jednak gdy po 5 dniach po kolizji ból nie mijał poszłam ponownie do lekarza i wzięłam na kilka dni L4. Nie zlecił mi żadnych innych badań, ani prześwietlenia. Pan doktor stwierdził że to normalne po stłuczce (szarpnięcie autem). Zauważyłam jednak, że od tamtej pory mam dość częste bóle głowy i karku.

Bardzo proszę o pomoc i jakieś info!!! Czy w takim razie mogę się starać o jakieś odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jest to typowy wypadek komunikacyjny i dość częsty uraz, dlatego wprost przeciwnie do poprzednika uważam, że sprawa jest prosta. Z ubezpieczenia oc pojazdu, który uderzył w Pani pojazd przysługuje Pani roszczenie o zadośćuczynienie za krzywdę na osobie, a także odszkodowanie za szkodę w pojeździe. Do tego dochodzi roszczenie o zwrot kosztów leczenia, a jeżeli pozostawała Pani na zwolnieniu lekarskim od pracy to również roszczenie o utracony dochód, o ile taki wystąpił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...