Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kto wypełnia druk N9.Lekarz prowadzący w szpitalu czy okulista w porad


tomasz11464
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wypadek przy pracy.Pojechałem do szpitala gdzie stwierdzono w moim oku 3mm kawałek obcego ciała,w ten sam dzień został on usunięty poprzez zabieg operacyjny.Po zabiegu zostałem trzy dni w szpitalu.W dzień wyjścia otrzymałem kartę informacyjną oraz zwolnienie L4na następne 8 dni i zalecenie wizyty kontrolnej u okulisty po 5 dniach od wyjścia ze szpitala.Udałem się po 5 dniach do okulisty.Lekarz stwierdził iż stan zdrowia nie wymaga dalszego zwolnienia.Zapytałem czy wobec tego wypełni mi druk N9 czyli zaświadczenie o stanie zdrowia lecz dostałem odpowiedz ze powinienem pójść do szpitala w którym miałem zabieg i przebywałem 3dni.W szpitalu lekarz stwierdził że powinienem udać się z powrotem do okulisty u którego byłem na kontroli.Moje pytanie jest takie.Który z lekarzy ma obowiązek wypełnienia mi druku N9.Bardzo proszę o pomoc ponieważ lekarze twierdzą że nie wypełnią mi tego druku.Jeżeli są na to jakieś numery ustaw to proszę o podanie z jakiego dziennika ustaw mam skorzystać w razie potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie N-9 wystawia lekarz pod którego opieką pozostaje poszkoodwany pracownik- podstawa prawna § 2 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 r. w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłat jednorazowego odszkodowania (Dz. U. 234, poz. 1874).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Czy jeśli leczenie prowadzi i lekarz rodzinny i ortopeda to obaj lekarze muszą mi wystawić dokument? Czy mam go przesłać do zusu czy lekarz od razu elektronicznie przekazuje dokument, jak go wypełnni i ja tylko czekam na komisje lekarska? Niestey mój pracodawca nie chce przesłać dokumentów do zusu czy oni potrzebują jakieś od niego potwierdzenie czy wystarczą dokumenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

zaświadczenie o stanie zdrowia, czyli druk OL-9 (wcześniej N9) wypełnia lekarz prowadzący - w tym przypadku jeśli jest to leczenie powypadkowe - lekarz ortopeda. Wypełnia je tylko lekarz prowadzący, nie ma konieczności wypełnienia drugiego wniosku przez lekarza rodzinnego.

Zaświadczenie powinno zawierać rozpoznanie, opis leczenia oraz przede wszystkim informację o zakończeniu leczenia i rehabilitacji (bez tej adnotacji ZUS może bowiem odrzucić dokument, wnosząc o uzupełnienie przez lekarza takiego zapisu na dokumencie). Należy także pamiętać, iż druk Zaświadczenia jest ważny tylko przez 30dni, jeśli więc w tym czasie nie zostaną złożone dokumenty do ZUS-u koniecznym będzie pozyskanie nowego, aktualnego druku zaświadczenia OL-9.

To płatnik składek (czyli pracodawca) jest zobowiązany do skompletowania niezbędnej dokumentacji i złożenia wniosku o wypłatę jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy. Jednakże jeśli nie dopełni tego obowiązku czy też odmawia złożenia dokumentacji, poszkodowany może samodzielnie (lub z pomocą profesjonalnego pełnomocnika).

Informacje dotyczące wniosku o wypłatę można znaleźć tutaj: https://odzyskaj.info/wzory/wniosek-o-jednorazowe-odszkodowanie-z-zus-po-wypadku-przy-pracy/

Dodatkowo, w przypadku, gdy za wypadek w pracy winę ponosi pracodawca lub współpracownik, za którego odpowiada - można złożyć roszczenia uzupełniające z Oc pracodawcy.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...