Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypłata odszkodowania w PZU


marcinG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie chciałbym sie przywitać bo jest to mój pierwszy post na tym forum.

Więc tak 3 września 2009 miałem wypadek samochodowy jechałem do pracy, sprawdza wypadku zajechał mi drogę nastąpiło zderzenie czołowe sprawca zmarł w drodze do szpitala więc nie był to lekki wypadek, ja doznałem poważnych obrażeń tj złamanie kości jażmowej prawej z przesunięciem zbicie potłuczenie kolana prawego zbicie klatki piersiowej, skręcenie odcinka szyjnego kręgosłupa stłuczenie nadgarstka, dodatkowo wykryto dopiero po niecałych 2 tygodniach złamanie obojczyka lewego wcześniej był tylko pekniety ale nikt tego nie zauwazył dopiero jak sie złamał wpakowano mnie w gips, w tydzień po wypadku jeszcze przeszedłem operacje na wyciecie wyrostka prawdopodobnie po urazie z wypadku. Sprawca był upezpieczony w HDI i do wywalczenia należnego odszkodowania zatrudniłem firme która się tym zajmuje ale sprawa jest wciąż w toku pomimo dużego upływu czasu wstepnie HDI bez komisji lekarskiej wyznaczyła mi szkodę na poziomie 13% uważam że to jest stanowczo zamało jak za taki wypadek i takie urazy fizyczne i psychiczne. Sprawę mojego prywatnego ubezpieczenia w PZU postanowiłem zająć się sam zgłosiłem się do PZU wyznaczono mi termin komisji i komisja uznała mi 5% uszczerbku.. dowiedziałem się o tym z pisma które mi przysłali na którym ręcznie było dopisane że zostane skierowany na komisje laryngologiczną, dzwoniłem już 2 razy do PZU ale Pani powiedziała że mam czekać na komisje bo takie komisje są rzadko, niewiem co dalej mam robić jak długo mam czekać pismo z 5% było napisane w formie oznajmienia i nie było nic dopisane że moge sie odwoływać czy coś podobnego. Jak długo moge jeszcze czekać? Czekam już miesiąć od 1 komisji chciałbym ruszyć sprawe ale nie wiem jak zacząć, Proszę o pomoc co mogę w tym przypadku zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pamiętaj że % uszczerbku nie jest za cierpienia psychiczne - tylko fizyczne, sprawdź w tabeli norm %owych czy 13% za twoje fizyczne uszkodzenia to faktycznie za mało.

nietstety musisz się czymś podeprzeć - samo "uważam" nie wystarczy w uzyskaniu większej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony Pani z firmy V zainteresowała się tematem wytłumaczyła mi dlaczego tak długo sie czeka na drugą komisje że odwołanie trzeba napisać po drugiej komisji i wypytuje się o szczegóły żeby mi więcej powiedzieć także jestem dobrej myśli :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...