Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PILNE PROSZE O POMOC!!!!


Tomasz1661348229
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Dnia 20.11.2009 mialem stluczke samochodowa z kobieta ktora jechala pod prad. Po stluczce spisalem oswiadczenie pojechalem do domu i zaczalem sie zle czuc.

Pojechalem do lekarza rodzinnego zglosilem szumy uszne bol kregoslupa szyjnego i ledzwiowego 2 zeby wybite bolala mnie buzia.

Poo 5 dniach trafilem na oddzial ortopedii lezalem tam tydzien czasu. mam stluczony staw skroniowo zuchwowy od listopada jestem caly czas an diecie papkowatej !! 2 zeby usuniete niedosluch na ucho lewe i prawe ok 30 - 35 db ( wczesniej mialem sluch zdrowy mam badanie potwierdzajace ze mialem sluch zdrowy)uraz skretny kregoslupa szyjnego oraz stluczony kregoslup ledzwiowy z bolami korzeniowymi. lecze sie psychiatrycznie po wypadku biore leki mam napady lekowe nie moge prowadzic samochodu a ostatnio tzn w maju br. dostalem skierownie na oddzial dzienny psychiatrii.

Prosze o pomoic na jakie odszkdowanie/ zadoscuczyniuenie moge liczyc (wydatka n aparaty sluchowe- potrzebne na ucho lewe i prawe to 5800 zl sprawca mial ubezpieczone auto w HDI asekuracja za samochod mi juz wyplacili za zdrowi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku, podobnie jak w innych należy się Panu zwrot wszystkich udokumentowanych kosztów, jakie zostały poniesione na skutek powstania szkody w wyniku wypadku, których to kosztów by Pan nie poniósł, gdyby do wypadku nie doszło. Czyli tutaj znajdą się m.in koszty poniesione na zakup aparatów słuchowych. Dodatkowo oczywiście należy się zadośćuczynienie za ból, cierpienie, uszczerbek na zdrowiu i inne straty niemajątkowe. Co do łącznej kwoty odszkodowania i zadośćuczynienia to ze względu na złożoność zagadnienia, nie można jej podać bez drobiazgowej analizy każdego przypadku. Oczywiście można spróbować ustalić przybliżony uszczerbek na zdrowiu na podstawie tabel, przyjmując (z punktu widzenia firmy ubezpieczeniowej) wartości zbliżone do minimalnych. Jaki jednak procent uszczerbku zostanie przyznany, o tym zadecyduje powołana komisja lekarska. Oczywiście komisja HDI przyjmować będzie wartości minimalne, bo im więcej przyznają, tym mniej zarabiają. Jeżeli tak się stanie, to istnieje możliwość zorganizowania kontr komisji, która poda wartości bardziej adekwatne do faktycznego stopnia uszczerbku. Walkę o swoje prawa można podjąć samodzielnie, co wymaga jednak trochę czasu, determinacji i podstawowej wiedzy z zakresu odszkodowań, którą to wiedzę można znaleźć m.in. na tym forum. W pewnym momencie pomoc specjalisty może okazać się jednak niezbędna. Co do specjalistów od odszkodowań, to już osobny temat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...