Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie i zadoscuczynieniePILNE prosze o pomoc


Tomasz1661348229
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

Dnia 20.11.2009 mialem stluczke samochodowa z kobieta ktora jechala pod prad. Po stluczce spisalem oswiadczenie pojechalem do domu i zaczalem sie zle czuc.

Pojechalem do lekarza rodzinnego zglosilem szumy uszne bol kregoslupa szyjnego i ledzwiowego 2 zeby wybite bolala mnie buzia.

Po 5 dniach trafilem na oddzial ortopedii lezalem tam tydzien czasu. mam stluczony staw skroniowo zuchwowy od listopada jestem caly czas an diecie papkowatej !! Biegly sadowy lekarz u ktorego lecze sie napisal pismo ze potrzeba czasu do naprawy stawu i nic juz sie nie da zrobic i nie wiadomo ile czasu to potrwa2 zeby usuniete niedosluch na ucho lewe i prawe ok 30 - 35 db ( wczesniej mialem sluch zdrowy mam badanie potwierdzajace ze mialem sluch zdrowy)uraz skretny kregoslupa szyjnego oraz stluczony kregoslup ledzwiowy z bolami korzeniowymi. lecze sie psychiatrycznie po wypadku biore leki mam napady lekowe nie moge prowadzic samochodu a ostatnio tzn w maju br. dostalem skierownie na oddzial dzienny psychiatrii. Leczenie bedzie trwalo 12 tygodni od poniedzialku do piatku an oddziale psychiatrii dziennej.

Prosze o pomoic na jakie odszkdowanie/ zadoscuczyniuenie moge liczyc (wydatka n aparaty sluchowe- potrzebne na ucho lewe i prawe to 5800 zl sprawca mial ubezpieczone auto w HDI asekuracja za samochod mi juz wyplacili za zdrowie nie.

Na jakie kwoty zadoscuczynienia i odszkodowania moge liczyc ???

Prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Odszkodowanie będzie równe wysokości szkody jaką poniosłeś (koszty leczenia, przejazdów). Jeśli chodzi o zadośćuczynienie to należałoby dokonać prwidłowej oceny medycznych następstw wypadku, powiazać to z innymi okolicznościami szkody i wtedy oceniać ile się należy.
Link to comment
Share on other sites

ale o jaka kwote zadoscuczynienie moge pisac tzn ( jaka kwota jest realna zeby ja otrzymac) mnie wydaje sie ze przy tym weszystkim nalezy mi sie m ok 120 - 150 tys zadoscuczynienie plus rebta na staw skroniowo zuchwowy prosze o informacje i wpisy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 

tomaszd wrote:

ale o jaka kwote zadoscuczynienie moge pisac tzn ( jaka kwota jest realna zeby ja otrzymac) mnie wydaje sie ze przy tym weszystkim nalezy mi sie m ok 120 - 150 tys zadoscuczynienie plus rebta na staw skroniowo zuchwowy prosze o informacje i wpisy

Konieczna analiza dokumentacji medycznej i wywiad z samym poszkodowanym. Jeśli tak Pan uważa to należy o taką kwotę wnosić i ją uzasadniać. Szkoda jest znaczna. Odszkodowanie można łatwo wyliczyć, gdyż jest to szkoda materialna. Natomiast zadośćuczynienie to szkoda niemajątkowa m.in. za ból fizyczny i cierpienia psychiczne, za trwały uszczerbek na zdrowiu, widoczne następstwa wypadku, wpływ urazu na życie zawodowe i prywatne.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

 

ChetniePomoge wrote:

O wysokości odszkodowania nikt z nas tak naprawdę nie wie. Chyba, że ktoś z forumowiczów jest adwokatem lub lekarzem. Odszkodowanie z tego jak co się orientuje będzie dość spore. W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać dawid.rychlowski@gmail.com. Pozdrawiam.

To, że ktoś jest tutaj adwokatem lub lekarzem nie oznacza, że potrafi ocenić przez odległość adekwatną kwotę odszkodowania i zadośćuczyniania. Do tego potrzebna jest wnikliwa anaiza materiału dowodowego i wywiadu z samym poszkodowanym aby wiedzieć jaki wpływ wypadek miał na życie poszkodowanego.

Link to comment
Share on other sites

 

ChetniePomoge wrote:

No i przyznaj, że wiedza medyczna lub prawna znacznie w tym przypadku może ułatwić tę ocenę :)

Nikt nie mówi, że nie potrzeba wiedzy prawnej i medycznej- jest ona niezbędna, ale podstawa to przeanalizować dokumentację medyczną i przeprowadzić wnikliwy wywiad z samym poszkodowanym. Wiedza medyczna i prawna jest potrzebna nie tylko w tym przypadku ale w każdym przypadku jeśli chodzi o odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Link to comment
Share on other sites

Witam, należy Ci się zwrot wszystkich kosztów jakie poniosłeś w związku z wypadkiem, a także korzyści jakie utraciłeś (musisz to udowodnić). Kwota zadośćuczynienia zawsze jest trudna od oszacowania, wyliczenie następuje po łącznym uwzględnieniu wielu faktów, w tym urazów, okoliczności zdarzenia, życia przed i po wypadku etc.
Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z art. 361 § 1 k.c. zobowiązany do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko notabene za normalne następstwa działania lub zaniechania, z którego szkoda wynikła. W powyższych granicach, w braku odmiennego przepisu ustawy lub postanowienia umowy, naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł, oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono. Zgodnie z art. 6 k.c. ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...