Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie- od czego zacząć?


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. chciałbym uzyskać pomoc w sprawie uzyskania odszkodowania z tytułu OC. odebrałem właśnie odpis wyroku odnośnie sprawcy wypadku. W w/w wypadku doznałem następujących obrażeń: złamanie kostki bocznej podudzia prawego, złamanie krawędzi tylnej kości piszczelowej prawej, wykręcenie kręgosłupa szyjnego, stłuczenie głowy, barku, przedramienia lewego, wstrząśnienie mózgu. Od chwili wypadku minęło prawie 7miesięcy i niestety leczenie jest wciąż niezakończone- jestem po serii szczepionek przeciw żółtaczce (będzie zabieg drutowania stawu skokowego) Niestety nie ustępują dolegliwości związane z kręgosłupem... Jak to bywa w przypadku wypadków w których sprawca ucieka z miejsca wypadku pozostawiając ofiarę na drodze- jestem pod opieką psychiatry (nerwica, depresja). Teraz pytanie do WAS- moglibyście poradzić jakąś firmę, która prowadziłaby moją sprawę bo psychicznie nie mam siły szarpać się teraz z ubezpieczalnią (wystarczająco wykończyło mnie ustalenie sprawcy, przesłuchania i wszystko co z tym związane). Czy ktoś z Was mógłby wstępnie oszacować kwotę odszkodowania na dzień dzisiejszy? Chodzi mi o wstępne "ramy" ponieważ po serii rozmów telefonicznych z konsultantami doszedłem do wniosku że niewielu z nich to osoby kompetentne, posiadające wiedzę. Nie oszukujmy się- nikt nie da w ciemno komuś sprawy o ekwiwalent cierpienia, ot tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bez dokładnego przeanalizowania dokumentacji medycznej ciężko ocenić kwotę roszczeń i myślę że NIKT kompetentny ci tej szkody nie wyceni na podstawie tego powyższego opisu.

Wybierając firmę dobrze przemyśl! i nie sugeruj sie tylko % !!!

Są firmy które posiadają taki sztab prawników, radców prawnych, adwokatów, którzy w twoim imieniu wywalczą największe z możliwych odszkodowań za tę sprawę.

Wybierając firmę bierz pod uwagę warunku umowy, czy możesz ją zerwać jeśli nie będziesz zadowolony, czy np. do prowizji doliczają VAT, czy biorą prowizję za całą wywalczoną kwotą ( niektóre nie pobierają prowizji za leczenie ). Umowa powinna być jasna i przejrzysta bez tak zwanych kruczków.

 

Do czasu wybrania firmy, zbieraj wszystkie dokumenty związane z tą sprawą, bierz rachunki za leki wizyty lekarskie, sprzęt rehabilitacyjny itp. Spisuj sobie wszystkie podróże do lekarzy na rehabilitacje, bierz rachunki za taxi ewentualnie rachunki za paliwo.

Za to wszystko należy ci się zwrot. Jeśli pracowałeś a teraz jesteś na zwolnieniu należy ci się ewentualna rórnica w wynagrodzeniu. Sporo by tu opisywać.

To, że ktoś nie mówi ci ile dostaniesz to nie znaczy że chce cię naciągnąć.

Moja bratowa po wypadku korzystała z usług firmy bo TU chciało jej śmieszne pieniądze wypłacić i jest bardzo zadowolona! Miała cały czas wgląd w swoją sprawę a gdy TU chciało iść na ugodę najpierw firma doradziła jej jakie są szanse dochodzenia dalszych roszczeń i doradzało czy jest sens dalej walczyć czy nie.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...