Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zerwane ACL !


tomilii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W 2002 roku odniosłem kontuzję kolana, po zabiegu okazało się ,że mam naciągnięte ACL . Nie byłem wtedy ubezpieczony.Dwa miesiące temu podczas prac wokół domu znowu doznałem kontuzji tego samego kolana.Po wizycie u lekarza okazało się, że niezbędny jest zabieg artroskopii. Jestem już po zabiegu i okazało się, że to samo więzadło jest zerwane, wycięto mi część łąkotki oraz mam uszkodzoną chrząstkę stawową.Jestem ubezpieczony w PZU ,płacę 85 zł miesięcznie za ubezp. ,za 1 % płacą 600 zł.Czy mimo tego że wymienione uszkodzenia kolana, zostały określone na wypisie ze szpitala jako "STARE" mam szansę na odszkodowanie ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam 99 % identyczny przypadek co Ty. Tez zerwany ACL,kawałek łąkotki wyciety i chondromolacje(chrastke stawowa) i tak jak Ty po wczesniejznym wypadku jaki miałem na nartach(wtedy mi się wiezadło naderwało,a teraz zerwało.tez jestem w Pzu,składke nieco mniejszą płace,a za 1% mam 400 zł.Ciekawy jestem jak to bedzię,a Ty kiedy masz komsjie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Align.Jeszcze nie mam komisji bo jestem w trakcie leczenia... 5 dni po zabiegu....ale znając PZU to myśle, że coś wykombinują i albo nie dadzą nić albo parę groszy na odczepnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze siedze na l4,jestem juz póltora miesiaca po artroskopi,do pracy wracam dopiero we wrzesniu,to wtedy bede moze cos wiedział jak zloze papiery.Za tydzien dopiero rehabilitacje zaczynam,moze cos pomoze.Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tomilii wrote:

W 2002 roku odniosłem kontuzję kolana, po zabiegu okazało się ,że mam naciągnięte ACL . Nie byłem wtedy ubezpieczony.Dwa miesiące temu podczas prac wokół domu znowu doznałem kontuzji tego samego kolana.Po wizycie u lekarza okazało się, że niezbędny jest zabieg artroskopii. Jestem już po zabiegu i okazało się, że to samo więzadło jest zerwane, wycięto mi część łąkotki oraz mam uszkodzoną chrząstkę stawową.Jestem ubezpieczony w PZU ,płacę 85 zł miesięcznie za ubezp. ,za 1 % płacą 600 zł.Czy mimo tego że wymienione uszkodzenia kolana, zostały określone na wypisie ze szpitala jako "STARE" mam szansę na odszkodowanie ??????

Ubezpieczyciel z NNW wypłaca odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu za uraz powstały w wyniku nieszcześćliwego wypadku, a nie choroby czy pracy domowej. Abstrahując poprzednia kontuzja zawsze ma wpływ na wysokość trwałego uszczerbku an zdrowiu podczas urazu tego samego narządu ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry czytałem kilka tematów, lecz postanowiłem na wszelki wypadek zarejestrować się i spytać osobiście o radę. Postaram się dosyć dokładnie opisać wszystko co działo się w przeciągu ostatniego roku.

 

Tak więc doznałem urazu kolana w kwietniu zeszłego roku czasie lekcji WF w szkole i udałem się z tym do lekarza, który orzekł że jest to skręcenie stawu kolanowego i założył mi szynę gipsową na dwa tygodnie, z ubezpieczenia dostałem 250 zł (InterRisk jeśli to ma jakieś znaczenie).

Niestety po wakacjach i powrocie do uprawiania sportów kolano nie było stabilne więc udałem się do specjalisty który orzekł zerwanie więzadeł krzyżowych przednich. W lutym miałem artroskopie po której również złożyłem podanie do ubezpieczyciela który przyznał mi kwotę 200 zł.

W czerwcu przeszedłem zabieg rekonstrukcji owych więzadeł i spędziłem 4 dni w szpitalu. Po czym niedawno kiedy już odrzuciłem kule złożyłem kolejny wniosek o odszkodowanie i właśnie teraz przyznano mi jedynie 50 zł odszkodowania w czym uwzględniono tylko pobyt w szpitalu.

Oczywiście mam zamiar składać odwołanie i tu mam kilka pytań.

1) Czy możliwe jest że odszkodowanie za zabieg będzie rozpatrzone oddzielnie i powiadomienie przyjdzie w późniejszym terminie ?

2) Czy w odwołaniu powinienem się domagać komisji lekarskiej ponieważ takiej nie miałem ?

3) Czy mogą istnieć jakieś powody (np. źle sformułowany wniosek) że w ogóle pod uwagę nie brali mojego zabiegu tylko sam pobyt w szpitalu ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi na te pytania i jeśli nie oczekuję to czy mogę liczyć na jakieś wskazówki w formułowaniu wniosku o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli chodzi o likwidację szkody z ubezpieczeń dobrowolnych NNW to zwykle przysługuje tylko odszkodowania jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Oczywiście OWU może zawierać ubezpieczenia na wypadek pobytu w szpitalu, leczenia i rehabilitacji;

 

2) Tak.

 

3) Pkt 1. Zwykle z NNW wypłacane jest odszkodowanie na podstawie trwałego usczerbku na zdrowiu- a nikogo nie interesuje ból i cierpienia, długość leczenia, liczy się tylko ocena końcowa narządu po leczeniu i rehabiltacji. Wobec tego nie doszukiwałbym się wadliwości w argumentacji wniosku. Często grupowe ubezpieczenia NNW zawierają odszkodowania za pobyt w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...