Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy z mojej winy?


mietaczekolada
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. niedawno tj 10.05.2010. mialam wypadek w pracy. Schodząc z dwóch stopni prawdopodobnie nie nadepnełam na jeden z nich, przewrócilam sie. Poczułam silny ból w lewej stopnie ktora momentalnie spuchła. Koleżanka ktora byla ze mna pomogla mi przejsc do innego pomieszczenia(sytuacja stala sie w biurze) i tam czekajac na chlopaka pojechalismy do szpitala. Okazało się ze mam silnie skręcony staw skokowy no i gips na 3 tyg. Wszystko zostalo zgloszone w ten sam dzien kierownikowi ktory poinformował bhp-owca. Ten po paru dniach spisal ze mna protokól. Jednak martwi mnie to iz powiedzial: jesli podłoga nie byla mokra ani wykładzina nie byla podwinieta to jest to moja wina. teraz nie wiem jak wyglada z odszkodowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania z ZUS nie dostaniesz jesli wypadek nie zostanie uznany za wypadek przy pracy. A jesli nie zostanie stwierdzona przyczyna zewnetrnza wypadku, to nie zostanie za taki uznany. Nie mozna mowic o zadnej winie. Szukamy przyczyn. Jesli wylaczna przyczyną byla Twoja nieuwaga, a ze strony pracodawcy nie bylo zadnych przyczyn, typu wlasnie zly stan schodow np. to rzeczywiscie trudno znalezc inna przyczynę niz ta, leżąca po Twojej stronie. Choc - z drugiej strony, są orzeczenia sądowe, ktore uznaja nieuwagę za przyczynę zewnętrzną.

Jesli wiec w protokole nie uznają wypadku za wypadek przy pracy to mozesz sie odwolac do sądu, wnioskując o zmianę ustalen zespolu powypadkowego. Jesli uznasz, ze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj teraz nie pamietam. protokół jest w pracy a ja niestety nie mogę go odebrać tymczasowo. A co powinno byc wpisane?

 

Już mam protokół punkt 5 brzmi:

 

"Ustalono następujące przyczyny wypadku:

Niezachowanie ostrożności podczas schodzenia po schodach"

 

potem:

- stwierdzono nieprzestrzeganie przez pracodawcę następujących przepisów prawa pracy w szczególności przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy lub innych przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia

nie stwierdzono

- stwierdzono, że wyłączną przyczyna wypadku było naruszenie przez poszkodowanego pracownika przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyslnie lub w skutek rażącego niedbalstwa

nie stwierdzono

- stwierdzono stan nietrzeźwości albo uzycie przez poszkodowanego pracownika środków odurzających lub substancji psychotropowych przyczyniające się w znacznym stopniu do powstania wypadku przy pracy

nie badano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nowy problem. a mianowicie policzyli mi tylko 80%. to znaczy chodzi mi o wyplate nie dostalam 100% tylko 80% co mnie bardzo dziwi ponieważ był to wypadek przy pracy.

Dzwoniłam do głównego kierownika żeby mi to wyjaśnił i powiedział ze mi odjęli 200 zł premii która dostajemy za obecność i policzyli 80% za 20 dni ( miałam chorobowe od 10 maja do końca miesiąca ale caly czas mam teraz przedłużane) nie wiem co robića z tych nerwów zapomniałam sie zapytac dlaczego!!

Czy któs mi może wyjasnic jak to jest? czy zakłady pracy same sobie wyznaczają ile procent.. każdy z moich znajomych mówi co innego np to żę to 20% dostane w następnej wypłacie, nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...