Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Śćięgno Achillesa


mlodszy159
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 7Lipca miałem wypadek wywróciłem się na szkło przecinając ścięgno Achillesa tzn.Ścięgno zostało poszarpane

leżałem 5 dni w szpitalu i na 7 tygodni założyli mi gips.

Odbywam praktykę szkolną w zakładzie mechaniki pojazdowej gdzie zostało zaniesione L4.

Jestem ubezpieczony w Szkole tam zostały oddane wszytskie papiery dotyczące urazu

niestety przy wypadku byłem pijany , czy należy mi się odszkodowanie ?

Jeżeli tak kiedy mogę się starać o pieniądze i jaka to może być suma ?

Dodam żę biorę antybiotyki i zastrzyki te zakprzepowe których cena przekracza 400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Äîđîăčĺ äđóçü˙, äŕâŕéňĺ äĺëčňń˙ őîđîřčěč ńňčőŕěč íĺčçâĺńňíűő ŕâňîđîâ!

 

Ŕâňîđ: Äŕâčä Ńčíčöűí

 

Ńŕěîéëîâŕ Ţëč˙

 

Ńŕěîéëîâŕ Ţëč˙,

Íĺ çíŕţ,ńěîăó ëč ˙

Ńęŕçŕňü áĺńďđčńňđŕńňíî,÷ňî

Ńňčőč âŕřč ęëŕńńíűĺ.

Ňŕęčĺ ęđŕńŕâčöű

Âîęđóă íĺ âŕë˙ţňń˙.

Ńňčőč ńňîëü ęđŕńčâűĺ

Íĺ âń˙ęčě ďîä ńčëó âĺäü.

Ďóńňü âđ˙ä ëč ěű âńňđĺňčěń˙,

Íî âń¸-ňŕęč âĺđčňń˙;

×ňî đŕç âű çĺěë˙÷ęŕ ěíĺ,

Ňî ýňŕ çŕäŕ÷ęŕ íĺ

Ďîâűřĺííîé ńëîćíîńňč:

Ëţáűĺ âîçěîćíîńňč

×čňŕňü âŕřĺ ňâîđ÷ĺńňâî,

Íč đŕçó íĺ ńęîđ÷čâřčńü.

Ńňčőč âĺäü ďđĺęđŕńíűĺ!

Âű ń ýňčě ńîăëŕńíű âńĺ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodszy159 wrote:
Witam 7Lipca miałem wypadek wywróciłem się na szkło przecinając ścięgno Achillesa tzn.Ścięgno zostało poszarpane
leżałem 5 dni w szpitalu i na 7 tygodni założyli mi gips.
Odbywam praktykę szkolną w zakładzie mechaniki pojazdowej gdzie zostało zaniesione L4.
Jestem ubezpieczony w Szkole tam zostały oddane wszytskie papiery dotyczące urazu
niestety przy wypadku byłem pijany , czy należy mi się odszkodowanie ?
Jeżeli tak kiedy mogę się starać o pieniądze i jaka to może być suma ?

Dodam żę biorę antybiotyki i zastrzyki te zakprzepowe których cena przekracza 400 zł
Trochę mało informacji i okolicznościach wypadku. Zwykle ubezpieczyciel w OWU wyłącza odpowiedzialność za szkodę zaistniałą będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Jeśli ów fakt został udokumentowany w dokumentacji medycznej to będzie to przesłanka wyłączająca odpowiedzialność za szkodą i wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia dobrowolnego. Inną znów kwestią jest kto odpowiadał za szkło w miejscu publicznym i kto zaniedbał obowiązku utrzymania go w należytym stania. Wówczas można domagać się odszkodowania i zadośćuczyniania od zarządcy drogi, chodnika etc.. Odszkodowanie to szkody majątkowe, zadośćuczynienie to szkody niemajątkowe- zapłata za krzywdy m.in. za ból fizyczny i cierprnia psychiczne, wpływ uraz na życie prywatne i zawodowe. Roszczenia szacuje się zawsze indywidualnie. Jeśli chodzi o odszkodowanie z NNW to jest to ilczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczenia NNW raczej marne szanse na świadczenie, bo owu wyłączają odpowiedzialność za szkody powstałe pod wpływem alkoholu.

 

Co do odpowiedzialności za szkoło w miejscu publicznym to z posta nie wynika, gdzie doszło do wypadku. Poza tym dochodzenie roszczeń w takim przypadku byłoby bardzo trudne, śmiem twierdzić że wręcz nie możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek był na drodze polnej (droga bez asfaltu itp)

w pismie ktore dostalem wychodza z szpitala (wypis) gdzie pissze o ranie poszarpaniu ścięgna i innych informacjach gdzie także były badania krwi jest etanol który jest wpisany 1.64 promila ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodszy159 wrote:
wypadek był na drodze polnej (droga bez asfaltu itp)
w pismie ktore dostalem wychodza z szpitala (wypis) gdzie pissze o ranie poszarpaniu ścięgna i innych informacjach gdzie także były badania krwi jest etanol który jest wpisany 1.64 promila ..
Skoro nietrzeźwość jest udokumentowana to raczej nie będzie można domagać się odszkodowania z ubezpieczeń dobrowolnych NNW- przeczytać proszę jeszcze OWU. Jak droga polna i przypadkowe szkło to raczej nie ma możliwości domagania się odszkodowania i zadośćuczynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...