Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

2007 r mialem wypadek na kopalni


metaxurgijo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam takie pytanie w 2007 r mialem wypadek na kopalni na powierzchni operator sprzetu ciezkiego poslizgnelem sie i mialem uszkodzona lekotke rzepke sciegna uznali mi wypadek przy pracy bylem na rencie w sanatorium wrocilem do pracy oczywiscie zwolnili mnie znalazlem nowa i o dziwo znalazl sie jakis pan co pomoze mi w dalszym egzekwowaniu odszkodowania ale wczesniej juz dostalem wszystko ewyplacone chodzi mi o to ze to firma z krakowa nie wiem jak sie dowiedzieli o mnie czy warto polecic ich biora 30 procent i zy sprawa nie jest przedawniona jak i w jaki sposob z tym gosciem gadac.I drugie pytanie mialem wypadek nie z mojej winy kolega wjechal w kola mi na hali wypadek zostal uznany jako nie z mojej winy jestem juz po operacij i zastanawiam sie czy wszystko zlecic tej firmie ale sie bije ze mnie okradna z kasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30% to dużo ZA DUŻO.

Jak za 10-15% pójda do sądu to jeszcze ewentualnie i koniecznie zapytaj CO za te pieniądze zrobią dla Ciebie?

lekarze? skierowania do orzecznika? sami wyciagna papiery/ kompletne zastęptwo procesowe/ biegli?)

za ten drugi wypadek na poczatek startuj sam (wystarczy poczytac to forum by wiedziec co i gdzie składać) - po otrzymaniu pierszej kwoty i jak ubezpieczalnie więcej nie wypłaci to wtedy do firmy skierować..

taka rada osobista z boku i POWODZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam osobiście, ale warto poczytać wątki o firmach tutaj na forum - tylko trzeba troszke posiedzieć, bo przepisywac ich nie ma sensu. ludzie opinie wystawiają na forach - czytaj ;)

jesli znajdę prawnika z polecenia na śląsku to dam znać - poszukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jesteśmy Kancelarią specjalizującą się w obsłudze i reprezentowaniu Poszkodowanych w wypadkach, przed instytucjami / podmiotami zobligowanymi do wypłaty należnych świadczeń odszkodowawczych. Pomagamy naszym Klientom, niezależnie od tego czy byli uczestnikami wypadku do którego doszło w okolicznościach środowiska pracy, zderzenia pojazdów, potrącenia pieszego, upadku na oblodzonej nawierzchni czy też wskutek innego zdarzenia losowego. Chcemy i już jesteśmy doskonałym Partnerem dla naszych Klientów. Realizacja naszych celów odbywa się poprzez ciągłe doskonalenie naszych usług. Zlecone nam sprawy realizujemy natychmiast po ich zgłoszeniu i podpisaniu stosownych pełnomocnictw. Wyróżnia nas wysoka skuteczność, potwierdzona wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem naszych pracowników – specjalistów z zakresu zagadnień odszkodowań i prawnych. Współpracujemy z ekspertami z dziedzin, które wymagają specjalistycznej wiedzy prawniczej oraz przedstawicielami nauki prawa.

Kancelaria Prawna, z która współpracujemy działa na rynku od 3 kwietnia 2000 roku. Jej założycielami są Piotr Krajewski oraz Krzysztof Stefański, osoby dobrze znane w świecie prawniczym. Posiadamy w swoich szeregach wysoko wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Nasz kapitał ludzki pozwala kompleksowo świadczyć usługi z zakresu szeroko rozumianego doradztwa prawnego, jak i zagadnień informatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie ustalić z jakich tytułów (ubezpieczeń) będą prowadzone postępowania odszkodowawcze.

Jeśli chodzi o Pana pierwszy wypadek to nie bardzo widzę szansę powodzenia na odszkodowanie, chyba że pośliznął się Pan z winy pracodawcy (brak utrzymania miejsca pracy w należytym stanie).

Co do drugiego wypadku to jest odpowiedzialność sprawcy szkody, ewentualnie pracodawcy - trzeba się tylko zastanowić czy jeśli będzie Pan tam nadal pracował to postępowania odszkodowawcze nie wpłyną na Pana zatrudnienie.

 

Wg mnie 30 % na etapie przedsądowym to bardzo dużo. Jeśli spraw trafia do sądu i Pan nie ponosi żadnych kosztów i nie będzie Pan obciążony żadnymi kosztami nawet w przypadku niepowodzenia to wg mnie jest to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKSEDO, a wy pokrywacie koszty zastępstwa procesowego za waszego klienta, kiedy przegracie jego sprawę??? Nie żartuj sobie z poważnych ludzi, a w szczególności w obliczu tragedii, jakie spotykają poszkodowanych w wypadkach. Wątpię i to bardzo, że takie firmy jak "aksedo" podejmują się ryzyka i ponoszą za klienta koszty - w razie przegranej. Tak postępuja tylko organizacje charytatywne a nie firmy nastawione na zysk. A może "aksedo" pobiera 1% i ponosi ryzyko uiszczenia kosztów w razie przegranej.

Chciałbym doczekać się prawdziwej, zgodnej z rzeczywistością odpowiedzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aksedo Specjaliści od Odszkodowań daje poszkodowanym możliwość negocjowania kosztów prowadzenia sprawy na etapie sądowym w 4 wariantach wynagrodzenia. W 4 wariancie całkowite koszty prowadzenia sprawy, w tym również koszty procesu i koszty zastępstwa strony pozwanej w przypadku przegranej są pokrywane przez naszą firmę. Prowizja w 4 wariancie wynosi 30 procent brutto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...