Jump to content
Forum Odszkodowania

2007 r mialem wypadek na kopalni


metaxurgijo
 Share

Recommended Posts

witam mam takie pytanie w 2007 r mialem wypadek na kopalni na powierzchni operator sprzetu ciezkiego poslizgnelem sie i mialem uszkodzona lekotke rzepke sciegna uznali mi wypadek przy pracy bylem na rencie w sanatorium wrocilem do pracy oczywiscie zwolnili mnie znalazlem nowa i o dziwo znalazl sie jakis pan co pomoze mi w dalszym egzekwowaniu odszkodowania ale wczesniej juz dostalem wszystko ewyplacone chodzi mi o to ze to firma z krakowa nie wiem jak sie dowiedzieli o mnie czy warto polecic ich biora 30 procent i zy sprawa nie jest przedawniona jak i w jaki sposob z tym gosciem gadac.I drugie pytanie mialem wypadek nie z mojej winy kolega wjechal w kola mi na hali wypadek zostal uznany jako nie z mojej winy jestem juz po operacij i zastanawiam sie czy wszystko zlecic tej firmie ale sie bije ze mnie okradna z kasy
Link to comment
Share on other sites

30% to dużo ZA DUŻO.

Jak za 10-15% pójda do sądu to jeszcze ewentualnie i koniecznie zapytaj CO za te pieniądze zrobią dla Ciebie?

lekarze? skierowania do orzecznika? sami wyciagna papiery/ kompletne zastęptwo procesowe/ biegli?)

za ten drugi wypadek na poczatek startuj sam (wystarczy poczytac to forum by wiedziec co i gdzie składać) - po otrzymaniu pierszej kwoty i jak ubezpieczalnie więcej nie wypłaci to wtedy do firmy skierować..

taka rada osobista z boku i POWODZENIA!

Link to comment
Share on other sites

nie znam osobiście, ale warto poczytać wątki o firmach tutaj na forum - tylko trzeba troszke posiedzieć, bo przepisywac ich nie ma sensu. ludzie opinie wystawiają na forach - czytaj ;)

jesli znajdę prawnika z polecenia na śląsku to dam znać - poszukam ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Jesteśmy Kancelarią specjalizującą się w obsłudze i reprezentowaniu Poszkodowanych w wypadkach, przed instytucjami / podmiotami zobligowanymi do wypłaty należnych świadczeń odszkodowawczych. Pomagamy naszym Klientom, niezależnie od tego czy byli uczestnikami wypadku do którego doszło w okolicznościach środowiska pracy, zderzenia pojazdów, potrącenia pieszego, upadku na oblodzonej nawierzchni czy też wskutek innego zdarzenia losowego. Chcemy i już jesteśmy doskonałym Partnerem dla naszych Klientów. Realizacja naszych celów odbywa się poprzez ciągłe doskonalenie naszych usług. Zlecone nam sprawy realizujemy natychmiast po ich zgłoszeniu i podpisaniu stosownych pełnomocnictw. Wyróżnia nas wysoka skuteczność, potwierdzona wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem naszych pracowników – specjalistów z zakresu zagadnień odszkodowań i prawnych. Współpracujemy z ekspertami z dziedzin, które wymagają specjalistycznej wiedzy prawniczej oraz przedstawicielami nauki prawa.

Kancelaria Prawna, z która współpracujemy działa na rynku od 3 kwietnia 2000 roku. Jej założycielami są Piotr Krajewski oraz Krzysztof Stefański, osoby dobrze znane w świecie prawniczym. Posiadamy w swoich szeregach wysoko wykwalifikowanych specjalistów w swojej dziedzinie. Nasz kapitał ludzki pozwala kompleksowo świadczyć usługi z zakresu szeroko rozumianego doradztwa prawnego, jak i zagadnień informatycznych.

Link to comment
Share on other sites

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie ustalić z jakich tytułów (ubezpieczeń) będą prowadzone postępowania odszkodowawcze.

Jeśli chodzi o Pana pierwszy wypadek to nie bardzo widzę szansę powodzenia na odszkodowanie, chyba że pośliznął się Pan z winy pracodawcy (brak utrzymania miejsca pracy w należytym stanie).

Co do drugiego wypadku to jest odpowiedzialność sprawcy szkody, ewentualnie pracodawcy - trzeba się tylko zastanowić czy jeśli będzie Pan tam nadal pracował to postępowania odszkodowawcze nie wpłyną na Pana zatrudnienie.

 

Wg mnie 30 % na etapie przedsądowym to bardzo dużo. Jeśli spraw trafia do sądu i Pan nie ponosi żadnych kosztów i nie będzie Pan obciążony żadnymi kosztami nawet w przypadku niepowodzenia to wg mnie jest to ok.

Link to comment
Share on other sites

AKSEDO, a wy pokrywacie koszty zastępstwa procesowego za waszego klienta, kiedy przegracie jego sprawę??? Nie żartuj sobie z poważnych ludzi, a w szczególności w obliczu tragedii, jakie spotykają poszkodowanych w wypadkach. Wątpię i to bardzo, że takie firmy jak "aksedo" podejmują się ryzyka i ponoszą za klienta koszty - w razie przegranej. Tak postępuja tylko organizacje charytatywne a nie firmy nastawione na zysk. A może "aksedo" pobiera 1% i ponosi ryzyko uiszczenia kosztów w razie przegranej.

Chciałbym doczekać się prawdziwej, zgodnej z rzeczywistością odpowiedzi !!!

Link to comment
Share on other sites

Aksedo Specjaliści od Odszkodowań daje poszkodowanym możliwość negocjowania kosztów prowadzenia sprawy na etapie sądowym w 4 wariantach wynagrodzenia. W 4 wariancie całkowite koszty prowadzenia sprawy, w tym również koszty procesu i koszty zastępstwa strony pozwanej w przypadku przegranej są pokrywane przez naszą firmę. Prowizja w 4 wariancie wynosi 30 procent brutto.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...