Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy pomocy


andre27
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie doznałem wypadku w pracy , element oderwał sie od maszyny i spadł mi na reke połamane palce, pracowałem przez polska firme, umowa o prace a byłem oddelegowany zagranice firma prawdopodobnie miała grupowe ubezpieczenie pracowników tak twierdził szef, posiadam protokół powypadkowy przetumaczony chciałbym odzyskac odszkodowanie .prosze o pomoc gg.176670
Link to comment
Share on other sites

Oprócz odszkodowania z ubezpieczenia NNW może Pan dochodzić jednorazowego odszkodowania z ZUS.

 

Wniosek o jednorazowe odszkodowania powinien Pan złożyć do pracodawcy, a ten po uzupełnieniu dokumentów o inne dokumenty powinien przekazać go do ZUS.

 

Jeśli chodzi o NNW to proszę ustalić gdzie mieliście ubezpieczenie i tam zgłosić szkodę (telefonicznie, emailowo, pisemnie).

 

Świadczenie z Ubezpieczenia NNW = iloczyn % uszczerbku na zdrowiu x suma ubezpieczenie. W przypadku jednorazowego odszkodowania z ZUS odszkodowanie = iloczyn % trwałego uszczerbku na zdrowiu x 621,00 zł. za 1 % uszczerbku.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt - stopka poniżej.

Link to comment
Share on other sites

witam poszukuje firmy która pomoze mi odzyskac odszkodowanie posiadam protokół przetłumaczony.wypadek na terenie Belgii zatrudniony byłem u polskiego pracodawcy na umowe o prace a oddelegowany zagranice. prawdopodobnie pracodawca miał grupowe ubezpieczenie, nie opłacone przez pracodawce koszty leczenia. prosze o pomoc..
Link to comment
Share on other sites

Skoro miał Pan polskiego pracodawcę to nie wiem czy w ogóle potrzeba Panu na tym etapie pełnomocnik. Proszę poprosić pracodawcę o złożenie wniosku do ZUS o wypłatę jednorazowego odszkodowania, a następnie takie zgłoszenie zrobić do ubezpieczyciela z ubezpieczenia grupowego.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...