Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

decyzja o zmianie renty


jerzmag
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 13 lat kolejnymi decyzjami organu rentowego przebywałem na rencie wypadkowej / wypadek w drodze z pracy /. Kilka dni temu miałem kolejną komisję , która zmieniła mi prawo do renty wypadkowej na prawo do renty w związku z częściową niezdolnością do pracy. Ponieważ w stanie mego zdrowia nie ma istotnych zmian - opinie lekarzy - jestem zdziwiony tą decyzją, która obniża mi wysokość świadczeń - nawiasem mówiąc ZUS póki co nie chce mi powiedzieć o jaką kwotę, potraktował mnie jak natręta, kiedy próbowałem zasięgnąć podstawowych informacji . Czy mam szanse - po odwołaniu się od tej decyzji - do przywrócenia mi renty wypadkowej. Nie wiem czy ma to znaczenie, ale po wypadku ZUS odrzucił mój wniosek, rente przyznał mi Sąd, Z góry serdeczne dzięki za wszelkie informacje i rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zaskarżyłem decyzje lekarza orzecznika, wezwano mnie na komisję lekarską ZUS, w tydzień po tej komisji otrzymałem informacje, że akta mojej sprawy zostały przesłane do " centrali ZUS " zajmującej się weryfikacją orzeczeń lekarzy orzeczników. W tym piśmie zaznaczono, że o dalszych postanowieniach będę informowany przez " centralę . Co o tym

wszystkim mam sądzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i się doczekałem . NIE UZNANO MOJEJ NIEZDOLNOŚC do pracy - traktuje to jako zemstę ZUS - nikt nie chce wierzyć w to ,że sprawa

tak się zakończyła . Państwo w państwie, bo gdy zabójca zostanie skazany i odwoła się od tego wyroku, to NIGDY to odwołanie nie może skutkować podwyższeniem kary. W ZUS -ie jest to możliwe . Dostałeś ochłap - morda w kubeł, bo inaczej pożałujesz. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Czy jest to zgodne z prawem tego państwa , które się zowie ZUS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

WITAJ

Mam to samo uległam wypadkowi w pracy Zus nie uznał wypadku więc sąd i uznał wyrównali mi świadczenie rech na 100% i przyznali rentę z ogólnego stanu zdrowia na 2 lata ale..... ciągłe wezwania do pulmologów bo mam uszkodzone płuca i niewydolność oddechową i nie miałam skończone 40 lat ale pulmolodzy z zus uznali że to skutek wypadku i że należy mi się renta z tytułu wypadku w pracy więc komisja w zus i znów przyznanie renty na 2 lata ale lekarz się pomylił i nie dopisał w skutek wypadku i zus złożył wadliwość orzeczenia i 3 osobowa komisja lekarska więc pojechałam i kazano mi przyłożyć palec do nosa i już byłam zdolna do pracy rentę mi zabrano . Zrobiłam odwołanie do sądu ale już mam dość bo nie rozumię niczego już badanie pulologiczne nie polega na przyłożeniu palca do nosa . Moje zdrowie to ruina utraty przytomności przy dusznościach neurolodzy wykluczyli choroby neurologiczne , męczenie się po lekkim nawet wysiłku, spirometria w stopniu ciężkim pulmolodzy i neurolodzy zalecają leczenie kliniczne nawet ci z zus doktor nauk med z zus dał mi rentę i zanim ją dał to badał mnie 20 min a 3 lekarzy medycyny w komisji po trafieniu palcem do nosa mi zabrali rentę a całe badanie łącznie z sprawdzeniem dow osobistego trwało 3 min . to jest tragedia jak mam się leczyć jak nie mam za co wybrać leków na rencie byłam 4 msc mnie też ukarali za to że jak dostałam ochłap to powinnam siedzieć cicho a nie domagać się renty wypadkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! To co czytam tutaj to mnie przeraża. Jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym. jestem po operacji kręgosłupa. Uległam wypadkowi w pracy w maju 2009 roku. ZUS również nie uznał mi wypadku w pracy po odwołaniu się do Sądu, który mi uznał to zdarzenia jako wypadek w pracy, ZUS od tego postanowienia sie odwołał. Sprawa apelacyjna bedzie 28 października. mam pytanie, bo już nie wiem co robić: Czy mam składać wniosek na rente chorobową czy wypadkową? problem też w tym ,że nie mam wypracowanego stażu pracy jesli chodzi o rente chorobową. brakuje mi ok roku. Co się wlicza do renty chorobowej? Prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
jerzmag wrote:
Zaskarżyłem decyzje lekarza orzecznika, wezwano mnie na komisję lekarską ZUS, w tydzień po tej komisji otrzymałem informacje, że akta mojej sprawy zostały przesłane do " centrali ZUS " zajmującej się weryfikacją orzeczeń lekarzy orzeczników. W tym piśmie zaznaczono, że o dalszych postanowieniach będę informowany przez " centralę . Co o tym
wszystkim mam sądzić ?
Po prostu sprawa nabrała właściwego biegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...