Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wieloodłamowe złamanie nasady bliższej piszczela - kilka pytań HELP!


wu-ki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zaczęło się 24 kwietnia. Auto wjeżdżając na skrzyżowanie (lewoskręt) wymusiło pierwszeństwo. Skończyło się położeniem motocykla, który przygniótł mi nogę. Przyjechała policja i pogotowie. W szpitalu okazało się, że prawa noga "strzeliła" a konkretnie - wieloodłamowe złamanie nasady bliższej piszczela.

 

od 24.04 do 07.06 byłem na L4 z czego w szpitalu przeleżałem ok.3,5 tygodnia (najpierw operacja a potem powrót na rehabilitację). Teraz już kontynuuję rehabilitację w przychodni zewn. i wróciłem (o kulach) do pracy, a następną kontrolę w szpitalu mam za ok. miesiąca (na razie z papierów mam tylko wypisy ze szpitala).

 

Druga kwestia to policja. Z tego co wiem to powołali biegłego i temat się ciągnie. na 99% zakończy się tym, że ja będę poszkodowanym ale póki co nic z policji nie dostałem (poza tym że mnie przesłuchali w szpitalu)

 

Czas pomyśleć nad tym co dalej i stąd moje tu pojawienie się;)

 

1. za czas mojego L4 zakład pracy(mam umowę o pracę) pewnie wypłaci mi 80% Pytanie: na jakich zasadach i kiedy ZUS wyrówna mi pozostałe 20% i co powonieniem zrobić ewentualnie?

 

2. jaki w procentach uszczerbek na zdrowiu jest za takie złamanie (mówimy o prawej nodze)?

 

3. Zakładając, że będę poszkodowanym to mogę liczyć na kasę z OC sprawcy, poza tym mam ubezpieczenie grupowe w Allianz z zakładu pracy i jeszcze jakieś w Amplico, które sam sobie opłacam. Jakie są opcje na odszkodowanie dla wymienionych instytucji i jak się do tego zabrać?

 

4. osobna kwestia to motocykl (poczciwy Suzuki Intruder VS 750 z 1986r.) który nie ucierpiał aż tak bardzo (wygięta kierownica, manetka gazu, lusterko, wygięta dźwignia hamulca nożnego, bak do pomalowania, połamane kierunkowskazy tylne, coś z pompą paliwa). Jak wygląda kwestia wyceny uszkodzeń w takim przypadku?

 

5. od czego powinienem zacząć jeżeli chodzi o tzw."papierologię"?

 

Sorry za może powielanie pytań innych ale chciałem zebrać wszystko w jednym temacie, a że połamałem się pierwszy (i oby ostatni) raz w życiu to kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać ... a nie chciałbym zatrudniać od razu "profesjonalnej firmy" bo może nie okaże się to konieczne .... z Waszą pomocą ;)

 

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i informacje

pozdrawiam wszystkich połamańców

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek - Bardzo dziękuję za konkrety, zaraz zabieram się do czytania podanych linków.

 

patrzyłem na tą tabelę: http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1974.htm określającą % uszczerbku ale nie udało mi się wyliczyć nic (nie ma w tabeli takiej pozycji jak "wieloodłamowe złamanie nasady bliższej piszczela") ....szukając w googlu po tabelach różnych ubezpieczycieli wyszło mi, że jest to w przedziale od 12% do 20%

 

 

Jeszcze o dwie rzeczy chciałem się dopytać:

1. ponieważ nie zakończyło się jeszcze leczenie (mam co prawda wypis ze szpitala ale będę miał jeszcze min. 2 kontrole a teraz jestem w trakcie rehabilitacji) to pewnie w ZUSie ani w zakłądzie pracy na razie nic nie załatwię ....?

 

2. rozumiem, że dopóki policja się nie wypowie to moje sprawy raczej nie ruszą z miejsca.... szczególnie kwestia wypłaty z OC sprawcy i ewentualnego zadośćuczynienia za straty. Z tego co patrzyłem w ubezpieczeniu grupowym w Allianz (zakład pracy) to oni też chcą mieć dane z policji ... więc na razie stoję w miejscu;/

 

 

pozdrawiam

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

wu-ki, przede wszystkim już teraz zacznij od skompletowania wszelkich paragonów, rachunków, potwierdzeń opłat za wszystko, co się wiąże z Twoim wypadkiem - leki, środki opatrunkowe, rachunki za taksówkę, potwierdzenia opłaty za hotel, w którym spała Twoja mama, jak Cie odwiedzała - to tylko przykłady, sam pomyśl, na co wydawałeś pieniądze.

 

Jeśli nie masz jakichś rachunków za leki, to nie wyrzucaj opakowań po nich. Przypomnij sobie, kiedy, za co, ile płaciłeś i prowadź taki rejestr, bo to na pewno nie koniec Twoich wydatków.

 

Z Twoich polis będziesz mógł się starać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, natomiast z ubezpieczenia OC sprawcy przysługuje Ci więcej roszczeń:

 

- zwrot kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, rehabilitacji, lekarstw itp.,

 

- zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie fizyczne oraz psychiczne,

 

- zwrot zarobków utraconych w wyniku wypadku i późniejszego leczenia

(w przypadku długotrwałej niesprawności po zdarzeniu może mieć formę renty wyrównawczej),

 

- renta na zwiększone potrzeby związane z długotrwałym leczeniem, rehabilitacją czy opieką,

 

- jednorazowe świadczenie, które umożliwi przekwalifikowanie się lub założenie działalności gospodarczej w przypadku inwalidztwa poszkodowanego,

 

- odszkodowanie za zniszczone ubranie i przedmioty osobiste.

 

Roszczenia możesz zgłosić już teraz, ale rzeczywiście ubezpieczyciele wstrzymają się z wypłatą do ustalenia sprawcy przez Policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...