Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za zalanie


Recommended Posts

Na początku czerwca w moim domu jednorodzinnym doszło do zalania sufitu i ścian na skutek silnego wiatru połączonego z nawalnym deszczem. tj wiatr podwiał kawał blacho dachówki i woda wlała się do środka zalewając pokój sufit podłogę oraz ściany.

HDI Asekuracja po ponad 2 miesiącach czekania dzwonienia upominania odmówiło mi wypłaty odszkodowania za zalanie cytując paragraf, że za stan techniczny dachu odpowiada właściciel.

Dodam na miejscu był likwidator który nawet nie spojrzał na dach nie mówiąc o robieniu zdjęć z zewnątrz budynku, skupił się na opisaniu szkody w środku budynku.

Proszę o pomoc czy Ubezpieczyciel może odmówić mi wypłaty odszkodowania? dla mnie to jest chore.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
maladorf wrote:
Witam,
posiadam polisę ubezpieczeniową PZU dom plus (grupa stat. J4), którą co roku (już od ok. 30lat) wznawiam na tych samych warunkach. Praktycznie nie korzystałam z odszkodowań PZU przez ten okres, ponieważ szczęśliwie nic się nie działa. Jednak w zeszłym roku w wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych zalało mi piwnice. Zgłosiłam ten fakt, przyjechał rzeczoznawca, sporządził protokół i po jakimś czasie były pieniążki na koncie nawet przed decyzją. Wykonałam prace remontowe, osuszyłam mury, dodatkowo zabezpieczyłam posadzkę...jednak woda znajdzie miejsce wszędzie i na początku tego roku w wyniku mokrej jesieni, gwałtownych roztopów i ciągłych opadów to deszczu to śniegu z deszczem, lub śniegu woda znów pojawiła się w piwnicy. Jej max. stan wynosił 40 cm., woda nie schodziła, ciągłe pompowanie na nic się zdało...mury nasiąkały, piec C.O. się zalał w trakcie palenia, ruszta popękały, opał mokry, rzeczy przechowywane w piwnicy zalane. Postanowiłam zgłosić szkodę, która czasowo obejmowała polisę z pierwszej zgłoszonej szkody. I tu pojawia się problem: szkoda ta sama jak pierwsza, polisa z której staram się o odszkodowanie ta sama co przy pierwszej szkodzie, jeszcze więcej nerwów dla mnie ponieważ zalało mnie teraz zimą i pozostałam bez C.O. z wodą która nie schodzi i której wypompowywanie nic nie daje. A Likwidator uznał tym razem, że nie będzie wypłacał odszkodowania ponieważ polisa (podkreślę ta sama na którą zgłaszałam tę pierwszą identyczną szkodę rozpatrzoną pozytywnie) nie obejmuję szkody poniesionej w wyniku podniesienia się poziomu lustra wód gruntowych! Dodam, że decyzję wydał po terminie 30 dni jakie ma ustawowo na podjęcie takowej, dopiero po mojej interwencji na infolini gdzie wygenerowano wiadomość do likwidatora o wydanie opini w tej sprawie. I opinia nagle po 2 dniach się znalazła...w ciągu 30 dniu nie zdąrzył podjąć takowej, ale w ciągu 2 już tak! Moim zdaniem widać jak ten likwidator fachowo podszedł do tej sprawy!:/
I teraz się pytam jak 2 identycznme zdarzenia zgłoszone w trakcie obowiązywania jednej polisy mogą być rozpatrzone całkiem inaczej??? Czy ktoś miał taką sytuację, co proponujecie zrobić? Jakich argumentów prawnych ktoś z Was użył, bądź proponuję użyć ażeby wywalczyć swoje? Ja napewno napiszę odwołanie. Chcę m.in. w odwołaniu podjąć temat nieterminowości podjęcia decyzji, czy można również z takiego zachowania pozyskać jakieś korzyści finansowe...np. za zwłokę w wydaniu decyzji - kara za opieszałość likwidatora i wynagrodzenie czasu jaki czekałam dla mnie? Dzięki za wszelką pomoc!Pozdrawiam forumowiczów!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
To zależy jaką ma Pan polisę, bo jeżeli obejmuje ona odszkodowania strat wynikłych z działania sił przyrody, to powinni Panu wypłacić odszkodowanie. Jeżeli nie, lub konkretne działania przyrody są wymienione, np. powódź, pożar itd, to obawiam się, że może Pan nic nie wskórać.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...