Jump to content
Forum Odszkodowania

czy jest to wypadek przy pracy?


magda06
 Share

Recommended Posts

Piszesz w pracy w czasie mycia podłogi - to był wypadek w pracy - zasiłek 100 % ale pod warunkiem : musisz zgłośic oficjalnie wypadek do 14 dni protokół robi praciodawca po uznaniu zasiłek 100%. A potem ewentualnie wniosek do ZUS o odszkodowanie.
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim trzeba zacząć od oficjalnego zgłoszenia pracodawcy obu zdarzeń.

Proszę napisać pismo do pracodawcy i opisać pierwsze zdarzenie – podać dzień i godzinę zdarzenia, jeśli byli świadkowie podać ich nazwiska. Jeśli ma pani jakieś dokumenty z leczenia proszę do pisma załączyć ksero.

Pismo proszę złożyć w firmie za potwierdzeniem odbioru.

Pracodawca ma obowiązek powołać zespól powypadkowy, który sporządzi dokumentację powypadkową. Jeśli parking jest własnością pracodawcy zdarzenie można rozpatrywać pod kątem wypadku przy pracy. ( chociaż orzeczenia sądów w tej kwestii są różne)

Jeśli parking jest właśnością pracodawcy powinien być na to jakiś dokument, dotyczy to również sytuacji kiedy parking jest przez pracodawcę dzierżawiony.

 

Nawet jeśli pracodawca z behapowcem uważają, ze nie jest to wypadek przy pracy nic nie zwalnia ich z obowiązku sporządzenia protokołu powypadkowego. Odmowa uznania zdarzenia jako wypadku przy pracy wymaga uzasadnienia w protokole powypadkowym. Jeśli wypadek będzie uznany za wypadek przy pracy należy się wyrównanie świadczenia chorobowego – jeśli po tym zdarzeniu przebywała pani na chorobowym.

 

Teraz drugie zdarzenie – tak samo proszę zgłosić na piśmie pismo oddać pracodawcy za potwierdzeniem odbioru. Pracodawca ma obowiązek rozpatrzeć oba zdarzenia oddzielnie jako dwa różne wypadki.

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem postępowania Magdy06 - prosi o radę, ludzie tracą czas starajac się pomóc a potem zainteresowana kasuje swoje pytania.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
behapówka wrote:
Nie bardzo rozumiem postępowania Magdy06 - prosi o radę, ludzie tracą czas starajac się pomóc a potem zainteresowana kasuje swoje pytania.
Jeśli się nie mylę - miała powody.
Ale - zgadzam się, że powinna wpisać choć słówko wyjaśnienia.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...