Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

prawo do odszkodowania


koobares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moja sprawa wyglada nastepujaco: prowadze wlasna dzialalnosc, a dodatkowo mam jeszcze etat w innej firmie.

ZUS placi za mnie firma gdzie pracuje dodatkowo, natomiast ze swojej firmy odprowadzam tylko skladke zdrowotna ZUS. Pewnej niedzieli, zupełnie prywatnie grałem w piłke nozna z kolegami i wlasnie wtedy doznalem urazu piety(zerwanie jakiegos tam wiazadla). Lekarz chcial mi wsadzic noge w gips ale jakos sie wymigalem, na rzecz domowej kuracji, noga w powietrzu i nie moglem na niej stawac. Zwolnienie z pracy dostalem na 8 dni i 8ego dnia mialem kontrole.

I tu pojawia sie moje pytanie: czy za te feralna gre w pilke przysluguje mi jakiekolwiek odszkodowanie? Jesli tak to gdzie i u kogo sie dowiadywac? Bardzo prosze o wszelkie podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

moniaad wrote:

jakieś 6 tygodni temu byłam ofiarą wypadku komunikacyjnego jako pasażerka.odniosłam dość cieżkie obrazenia min złamania miednicy.wypadek był z winy kierowcy, kierowca zginął. jechał pożyczonym samochodem. czy nalezy mi sie odszkodowanie z oc samochodu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
koobares wrote:
witam
moja sprawa wyglada nastepujaco: prowadze wlasna dzialalnosc, a dodatkowo mam jeszcze etat w innej firmie.
ZUS placi za mnie firma gdzie pracuje dodatkowo, natomiast ze swojej firmy odprowadzam tylko skladke zdrowotna ZUS. Pewnej niedzieli, zupełnie prywatnie grałem w piłke nozna z kolegami i wlasnie wtedy doznalem urazu piety(zerwanie jakiegos tam wiazadla). Lekarz chcial mi wsadzic noge w gips ale jakos sie wymigalem, na rzecz domowej kuracji, noga w powietrzu i nie moglem na niej stawac. Zwolnienie z pracy dostalem na 8 dni i 8ego dnia mialem kontrole.
I tu pojawia sie moje pytanie: czy za te feralna gre w pilke przysluguje mi jakiekolwiek odszkodowanie? Jesli tak to gdzie i u kogo sie dowiadywac? Bardzo prosze o wszelkie podpowiedzi...
1) Przysługuje odszkowanie z NNW o ile Pan takie zawrał np. w zakładzie pracy i od tego czy przyznany zostanie trwały uszczerbek na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam serdecznie. Chciałbym się Państwa poradzić w sprawie prawa do odszkodowania. 2 miesiące temu miałem wypadek, spadłem ze schodów. W związku z tym zdarzeniem doznałem wielu uszkodzeń lewej kończyny dolnej, m.in. złamanie, zmiażdżenie, zerwanie więzadeł, nerwu strzłkowego i wielu innych. Poniosłem koszty badań, ortez ortopedycznych w wysokości około 1000zł. Miałem operację, skręcono mi kość śróbą, oraz wykonano inne potrzebne czynności. Będę miał także drugą operacje. Byłem pod wpływem alkoholu co stwierdził lekarz swoją opinią. Czy mam jakiekolwiek prawo ubiegać się o odszkodowanie u swojego ubezpieczyciela(InterRisk) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sprawdzić w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czy wyłączona jest odpowiedzialność ubezpieczyciela za zdarzenia, do których doszło pod wpływem alkoholu. Z doświadczenia wiem, że w większości ubezpieczeń takie wyłączenie niestety jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...