Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

z czyjej winy???


marcin25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. mam pytanie dotyczące mojego wypadku. czy jak nie miał kto asekurować mi drabiny, tej z której spadłem to wypadek jest z mojej winy? było nas trzech, dwóch trzymało tablice a ja przykręcałem. moim zdaniem pracodawca wysłał za mało ludzi do takiej roboty. jest szansa na odszkodowanie z ZUS. proszę o pomoc. pozdrawiam marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy...

Niestety Pana zdanie ma w tej sprawie bardzo male znaczenie. Na odszkodowanie z ZUS moze Pan liczyc w przypadku naruszenia przez pracodawce regulaminu BHP , ktory sam Pan zaakceptowal (zakladam, ze przeszedl Pan szkolenie BHP po ktorym podpisal Pan odpowiednie oswiadczenie). To nie pracodawca naruszyl regulamin BHP tylko ludzie wykonujacy dana prace - w regulaminie jasno powinno byc napisane ile osob jest przeznaczonych do tego typu zadan i w razie niespelnienia wymagan ekipa dokonujaca czynnosci powinna o fakcie powiadomic pracodawce i wstrzymac sie z czynnoscia. Jesli udokumentuje Pan, ze to pracodawca, a nie pracownicy swiadomie naruszyl owy regulamin jedyna droga pozostaje wytoczenie procesu cywilnego , ktory moim zdaniem skazany jest na Panska przegrana (nie musze chyba nadmieniac z czym wiaze sie przegrana sprawa w sadzie z pracodawca)... Na przyszlosc prosze myslec przed a nie po...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co napisano w potokole WPP pkt 5 " pytanie " 2 oraz czy w treści napisano coś na temat złamania przez ciebie przepisów / znaczne przyczynienie się do wypadku /

eliza43 co ma wspólnego do świadczeń naruszenie przez pracodawcę pkt. 5 " pytanie " 1 protokołu WPP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliza_43 wrote:
Niestety Pana zdanie ma w tej sprawie bardzo male znaczenie.
Dlaczego? Zespól powypadkowy ma ustalić okoliczności i przyczyny wypadku opierając się m.in. na wyjaśnieniach poszkodowanego i świadków - też
eliza_43 wrote:
Na odszkodowanie z ZUS moze Pan liczyc w przypadku naruszenia przez pracodawce regulaminu BHP
Chyba nie tak do końca.
eliza_43 wrote:
To nie pracodawca naruszyl regulamin BHP tylko ludzie wykonujacy dana prace
czyżby pracownik?
A gdzie nadzór- ktoś dopuścił pracowników do pracy w zbyt małej obsadzie. Kłania się organizacja pracy - a ta należy do pracodawcy ( osoby kierujące pracownikami)
Poza tym, z opisu wynika, że wykonywane były prace na wysokości, które należą do prac szczególnie niebezpiecznych - jakaś instrukcja wykonywania prac, ocena ryzyka zawodowego - przecież należy to do pracodawcy.
Proszę więc nie mówić, że pracodawca jest tak do końca cacy a pracownik bee, bo uległ wypadkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...