Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek na basenie


stamalu
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mój 3 letni synek pośliznął się na płytkach przy basenie. Doznał złamania trzonu kości udowej z przemieszczeniem. Przeszedł zabieg nastawiania i jest całkowicie unieruchomiony (tylko pozycja leżąca). Wstępnie powiedziano nam że leczenie potrwa ok 1,5 miesiąca ale wszystko zależy od tego jak noga będzie się goić. Wiem że basen jest ubezpieczony. Czy jest szansa uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznany ból od basenu? Czy mogę starać się już teraz? Na co zwrócić uwagę przy staraniu się o odszkodowanie? Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że będzie to bardzo trudne. Po pierwsze z tego co się orientuję to na basenie istnieje obowiązek noszenia klapek basenowych właśnie po to aby uniknąć pośliźnięcia. 3 letnie dziecko także wymaga opieki, może zostać stwierdzone, że nastąpiło to w wyniku zaniedbana ze strony rodzica. Z drugiej strony dziecko powinno być ubezpieczone przy rodzicach, a więc także na wypadek nieszczęśliwych wypadków, radzę zabrać się za to od tej strony . Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Do zenek: nie ma obowiązku ubezpieczenia dziecka od NNW, pozostaje tylko sprawdxić, czy w ubezpieczeniach NNW rodziców odpowiedzialność nie jest rozciagnięta na małoletnie dzieci (choć osobiście uważam to za małoprawdopodobne).

 

Zadośćczynienie i odszkodowanie od właściciela basenu tylko po wykazaniu winy / zaniedbania, a to raczej małoprawdopodobne.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Złożyłam wniosek o odszkodowanie i zadośćuczynienie do właściciela basenu. Dam znać jak się sprawa zakończy.

Do zenka:

Jeśli chodzi o obowiązek chodzenia w klapkach to takowego w regulaminie nie ma. Poza tym trudno jest pływać (kąpać się) w brodziku dla dzieci w klapkach. Poślizgnięcie miało miejsce tuż po wyjściu z brodzika. Druga sprawa to obowiązkowa dezynfekcja stóp przed wejściem na basen. Dla mnie wykluczająca chodzenie w jakimkolwiek obuwiu.

Dziecko z pewnością nie było pozbawione opieki. Byłam obok niego.Jedyne co mogę sobie zarzucić to fakt że nie trzymałam go za rękę. Ale trzylatek to nie niemowlę które uczy się chodzić. A na basen chodzi co najmniej 2 razy w miesiącu odkąd skończył pół roku więc to nie była dla niego nowość.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Zgłębiam właśnie temat wypadków na basenie i widzę, że te wynikające z poślizgnięcia to powszechny problem.

Jeśli kogoś to interesuje, są już dostępne na rynku skarpetki antypoślizgowe na basen (swimsocks.pl).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Gdyby Ci się nie udało załatwić sprawy samodzielnie zadzwoń do drb. Mają doświadczenie w różnych dziwnych sprawach wiec może i tu pomoga. Trzymam kciuki, powodzenia!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...