Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek na basenie


stamalu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój 3 letni synek pośliznął się na płytkach przy basenie. Doznał złamania trzonu kości udowej z przemieszczeniem. Przeszedł zabieg nastawiania i jest całkowicie unieruchomiony (tylko pozycja leżąca). Wstępnie powiedziano nam że leczenie potrwa ok 1,5 miesiąca ale wszystko zależy od tego jak noga będzie się goić. Wiem że basen jest ubezpieczony. Czy jest szansa uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za doznany ból od basenu? Czy mogę starać się już teraz? Na co zwrócić uwagę przy staraniu się o odszkodowanie? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że będzie to bardzo trudne. Po pierwsze z tego co się orientuję to na basenie istnieje obowiązek noszenia klapek basenowych właśnie po to aby uniknąć pośliźnięcia. 3 letnie dziecko także wymaga opieki, może zostać stwierdzone, że nastąpiło to w wyniku zaniedbana ze strony rodzica. Z drugiej strony dziecko powinno być ubezpieczone przy rodzicach, a więc także na wypadek nieszczęśliwych wypadków, radzę zabrać się za to od tej strony . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zenek: nie ma obowiązku ubezpieczenia dziecka od NNW, pozostaje tylko sprawdxić, czy w ubezpieczeniach NNW rodziców odpowiedzialność nie jest rozciagnięta na małoletnie dzieci (choć osobiście uważam to za małoprawdopodobne).

 

Zadośćczynienie i odszkodowanie od właściciela basenu tylko po wykazaniu winy / zaniedbania, a to raczej małoprawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Złożyłam wniosek o odszkodowanie i zadośćuczynienie do właściciela basenu. Dam znać jak się sprawa zakończy.

Do zenka:

Jeśli chodzi o obowiązek chodzenia w klapkach to takowego w regulaminie nie ma. Poza tym trudno jest pływać (kąpać się) w brodziku dla dzieci w klapkach. Poślizgnięcie miało miejsce tuż po wyjściu z brodzika. Druga sprawa to obowiązkowa dezynfekcja stóp przed wejściem na basen. Dla mnie wykluczająca chodzenie w jakimkolwiek obuwiu.

Dziecko z pewnością nie było pozbawione opieki. Byłam obok niego.Jedyne co mogę sobie zarzucić to fakt że nie trzymałam go za rękę. Ale trzylatek to nie niemowlę które uczy się chodzić. A na basen chodzi co najmniej 2 razy w miesiącu odkąd skończył pół roku więc to nie była dla niego nowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zgłębiam właśnie temat wypadków na basenie i widzę, że te wynikające z poślizgnięcia to powszechny problem.

Jeśli kogoś to interesuje, są już dostępne na rynku skarpetki antypoślizgowe na basen (swimsocks.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...